29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

BAKAN TUNÇ ÇANKIRI ZİYARETİNDE GÜNDEMİ DEĞİŞTİRECEK AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir dizi incelemelerde bulunmak, ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Çankırı’ya geldi. Bakan Tunç, ilk olarak Çankırı Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik önünde Vali Mustafa Fırat Taşolar, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili M.Emin Akbaşoğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve kurum müdürleri tarafından karşılanan Bakan Yılmaz Tunç, Valilik makamında ziyaret ettiği […]
Çankırı - 9 Eylül 2023 20:43 A A

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir dizi incelemelerde bulunmak, ziyaret ve toplantılara katılmak üzere Çankırı’ya geldi. Bakan Tunç, ilk olarak Çankırı Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik önünde Vali Mustafa Fırat Taşolar, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili M.Emin Akbaşoğlu, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve kurum müdürleri tarafından karşılanan Bakan Yılmaz Tunç, Valilik makamında ziyaret ettiği Vali Mustafa Fırat Taşolar’dan Çankırı’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çankırı Belediyesi ziyaretinde ise Çankırı Milletvekili Pelin Yılık ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen tarafından karşılanan Bakan Tunç Başkan Esen’den Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bakan Tunç, Çankırı ziyaretinde çeşitli açıklamalarda bulundu. Darbecilerin yaptığı anayasadan kurtulma zamanının geldiğini söyleyen Bakan Tunç, Türkiye yüzyılında ilk hedeflerinin yeni bir anayasaya milletimizi kavuşturmak olduğunu vurguladı.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çankırı Şubesi 4. İl Olağan Genel Kurulu’na katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, burada yaptığı konuşmada “Türkiye Yüzyılı, gençlerimizin omuzlarında inşa edilecek. 2023 hedefini koyarken Sayın Cumhurbaşkanımız, bundan 22 yıl önce 2023 hedefini koymuştu. 2023 için söz verdiğimiz hedeflerin tamamını yakaladık.” dedi. Gençlere imkan verildiğinde neleri başarabileceklerini TEKNOFEST ile gösterdiklerini belirten Bakan Tunç, “Gençlerimize imkan sağlandığında neleri başardığını geçen hafta Ankara TEKNOFEST’te gördük. TEKNOFEST gençliği dediğimizde birileri hala Z kuşağı veya harflerle tarif etmeye çalışıyor.” sözleriyle gençlere verilen önemi anlattı.

Başörtüsüne Anayasal güvence getireceklerini belirten Bakan Tunç, “İnsanı güçlendirmek, aileyi güçlendirmektir. Aileyi de güçlendirmeye devam edeceğiz inşallah. Anayasa değişikliğinde başörtüsüne anayasal güvenceyi, başı açığı da başı kapalıyı da koruyacak güvence altına alacak olan Anayasa değişikliğini, Anayasamızın din ve vicdan hürriyeti başlıklı 24. maddesinde inşallah bu değişikliği meclisimiz hayata geçirecektir.” dedi.

Ailenin korunması konusunda da çok hassas olduklarını söyleyen Bakan Tunç, “Özellikle ailenin sapkın akımlara karşı bir tehdit altında olduğunu son zamanlarda bütün dünyada bir propagandanın gerçekleştiğini görüyoruz. Ülkemizi bu propagandadan kurtarmamız gerekir. Bu anlamda da ailenin korunması başlıklı 41. maddeye evlilik birliğinin yalnızca kadın ile erkek arasında kurulabileceğine yönelik eşler arasında eşitliğe dayanacağına yönelik bir düzenlemeyi inşallah bu 2 maddelik değişikliği Meclisin gündemine AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak getireceğiz. Muhalefet partilerinden de bu anlamda elbette ki destek bekliyoruz.” dedi.

“Milletin taleplerini iktidarda icraata dönüştürdüğümüz için bu başarıyı sağladık.” diyen Bakan Tunç, enerji konusunda da “Enerjide bağımsız doğal gazıyla, petrolüyle ve nükleer santraliyle artık dışarıya muhtaç olmayan, enerjide bağımsızlığını ilan eden bir Türkiye olmaya doğru zaten koşuyoruz. Yine savunma sanayimizde yerlilik oranını yüzde 80’e çıkardık ve bu anlamda da savunma sanayinde de özellikle önemli atılımları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Çankırı - 20:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.