-0° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAKAN SELÇUK: “SESİNİZİ DUYUYORUM, PAYLAŞIMLARINIZI OKUYORUM”

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart’tan itibaren Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri’nde tüm sınıflarda yüzyüze eğitimlerin başlayacağını açıkladı. Haftalık 24 ders saatini geçmeyecek şekilde planlanan yüzyüze eğitim dersleri ve ders saatleri “meslek.eba.gov.tr” internet adresinde yayınlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yüzyüze yapılacak […]
Eğitim - 21 Şubat 2021 21:41 A A

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart’tan itibaren Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri’nde tüm sınıflarda yüzyüze eğitimlerin başlayacağını açıkladı. Haftalık 24 ders saatini geçmeyecek şekilde planlanan yüzyüze eğitim dersleri ve ders saatleri “meslek.eba.gov.tr” internet adresinde yayınlandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yüzyüze yapılacak sınavların ertelenmesini bekleyen öğrencileri üzdü. Öğrencilere “Sesinizi duyuyorum, paylaşımlarınızı okuyorum ancak salgın döneminde kararları doktorlar ve öğretmenlerle birlikte alıyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz ve koronavirüs verilerine dayalı ortak bir görüş geliştiriyoruz.” dedi. Bakan Selçuk sosyal medya paylaşımında şu konulara değindi:

“Sevgili Gençler,

      Emin olun sesinizi duyuyorum ve paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı, eğitimcilerle ve hekimlerle birlikte oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz. Neyin riskli, neyin gerekli olduğu konusunda verilere dayalı olarak ortak görüş geliştiriyoruz. Bu görüşmeler neticesinde, köy okullarımız ve ana okullarımız yüz yüze eğitime çoktan başladı.

      1 Mart’ta ilkokul 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencilerimizle 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz de yüz yüze eğitimlerine başlıyor. Sizlerin de sadece sınavlarınızı yüz yüze gerçekleştirebilmeniz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin %40’ı yani yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı zaten.

      Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünü daha fazla artıracaktır. Bizim de durumunuzu tespit edip ihtiyaçlarınıza uygun destekleme programları tasarlamamızı engelleyecektir. Gelecek yıllara sorun biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden çok kritik.

      Kararlarımızda, sağlığınız her zaman önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için önemli. Bu günlerin üstesinden hep birlikte gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.”

Eğitim - 21:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.