Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

BAKAN ERSOY YERALTI TUZ ŞEHRİNİ ZİYARET ETTİ

Ankara eski garından Karaelmas Ekspresi ile hareket eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ikinci rotası olan Çankırı tren istasyonunda Çankırı protokolünce karşılandı. Yâran selamı ile karşılanan Bakan Ersoy’a Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, […]
Çankırı - 26 Ekim 2020 22:36 A A

Ankara eski garından Karaelmas Ekspresi ile hareket eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ikinci rotası olan Çankırı tren istasyonunda Çankırı protokolünce karşılandı. Yâran selamı ile karşılanan Bakan Ersoy’a Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri ile siyasi parti temsilcileri eşlik etti.

Çankırı Yer Altı Tuz Şehri’nde incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tuz Mağarası’nın tüm bölümlerini gezdi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, beş bin yıllık Tuz Mağarası’nı turizm yolunda cazibe noktalarından biri haline getirmek için projelendirdiği Yer Altı Tuz Şehri ile ilgili tüm detaylar hakkında Bakan Ersoy’a brifing verdi. Ziyaret sonunda Esen, Bakan Ersoy’a çorak yerler kazısında çıkartılan “Kılıç Dişli Kaplan Fosil” kalıbı ile yöresel ürünler sepeti hediye etti.

Çankırı - 22:36 A A
BENZER HABERLER