reklam
reklam
DOLAR 31,0077 % 0.31
EURO 33,5757 % 0.37
STERLIN 39,1698 % 0.31
FRANG 35,2390 % 0.45
ALTIN 2.018,34 % 0,31
BITCOIN 1.606.553 -0.748
reklam

BAHÇELİ: “CUMHURA BAŞKAN OLMAK KILIÇDAROĞLU’NUN HARCI DEĞİL”

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAHÇELİ: “CUMHURA BAŞKAN OLMAK KILIÇDAROĞLU’NUN HARCI DEĞİL”
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Mayıs seçimleri öncesinde Çankırı’ya geldi. Bahçeli, Kastamonu ile başladığı seçim mitinglerine Çankırı ile devam etti. Belediye meydanında yapılan mitinge Çankırı halkı yoğun ilgi gösterdi. Kürsüden kalabalığa seslenen Devlet Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı olacak kişi hem kalben, hem kafa yapısı olarak, hem de karakter itibarıyla milli olmak zorundadır. Cumhura baş olmak, oyuncak değildir, Kılıçtaroğlu’nun harcı asla değildir.” sözleriyle muhalefete yüklendi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında, “Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz, Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara farkla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi, TBMM’de milletvekili sayısı ve siyasal destek itibariyle çok güçlü bir MHP grubunun ve Cumhur İttifakı’nın tezahür etmesidir.” diyen Bahçeli, “Türkiye’de Alevi ve Kürt kökenli kardeşlerimizi ABD’den daha çok seven birisi vardır, o da Devlet Bahçeli’dir. Tuzaklar dağıtılacak, 14 Mayıs’ta Türk milleti azgın fitneye izin vermeyecektir. Yıkılmamızı bekleyenler hüsrana uğrayacaktır.” sözleriyle de yeni bir fitnenin kıvılcımını tutuşturma arayışında olduğunu düşündüğü Kemal Kılıçtaroğlu’na göndermede bulundu.

Konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ülkemizin elini güçlendirdiğini ve her alanda öne çıkmasını sağladığını vurgulayan Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın ihanetlerin, işgal ve istila girişimlerinin karşısında yer aldığını, her kalkışmaya canla başla kahramanca direniş gösterdiğini ve bundan sonra da aynı kararlılıkla gösteremeye devam edeceğini söyledi. Bahçeli konuşmasını, “14 Mayıs’ta hem milletvekili adaylarımıza hem de Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerinizi bekliyorum.” sözleriyle sonlandırdı.

reklam

YORUM YAP