reklam
reklam
DOLAR32,2696% 0.06
EURO35,0280% -0.07
STERLIN41,2526% 0.02
FRANG35,3680% 0.04
ALTIN2.446,30% -0,03
BITCOIN68.418,18-1.284
reklam

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Valilik Birlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Bütün illerimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen toplantı Vali Hamdi Bilge AKTAŞ’ın başkanlığında yapıldı. Toplantıya Vali AKTAŞ’ın yanı sıra Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat ARI, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Emre KILIÇ, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, daire müdürleri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali AKTAŞ, aslında her tür bağımlılığın bir olumsuzluk olduğuna dikkat çekti. Bağımlılık denince akla sadece uyuşturucu, alkol ve benzeri bağımlılıkların geldiğini ifade eden Vali Hamdi Bilge AKTAŞ şunları söyledi: “Toplantımızın ana konusu uyuşturucu, alkol ve benzeri bağımlılıklar. Her türlü bağımlılıkla bireysel olarak veya bağımlılığın çeşidine göre toplumsal olarak mücadele etmeliyiz. Bu mücadelede üstümüze düşen; bağımlılığa sebep olan etkenleri ortadan kaldırmaktır. Bağımlılık bir sebepten ortaya çıkar. İnsanoğlunun zaafları çok. Bu zaafları ortadan kaldırmak görevimiz olmalı. Bunun için aileler ve sosyal ortam büyük önem arz ediyor. Özellikle Milli Eğitim ve Diyanet, insanların eğitimiyle ilgili yapacakları çalışmalarla bu zaafları büyük oranda ortadan kaldırabilirler.

Çocuklarımızı aileden başlayarak çok iyi eğitmemiz lazım. Önce bireysel olarak sonra biz hep birlikte kitle olarak bağımlılıkla mücadele etmemiz gerekiyor. Bağımlı olanların çok sık kullandığı metruk binaların ortadan kaldırılması lazım. İnsanların bağımlı olmaması veya bağımlıysa bu bağımlılıktan kurtulması için elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım. Bu hem kurumsal hem de insani görevimiz.”
Vali AKTAŞ’ın konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birer sunum yapıldı. Daha sonra Özel Kalem Müdürlüğü tarafından ilimizdeki metruk binalar, uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemi kurulması konularında bilgilendirme yapıldı.
Toplantı görüş ve düşüncelerin alınmasının ardından sona erdi. İlimize bağlı bütün ilçelerimizde de Kaymakamların başkanlığında aynı konuda toplantıların da ilerleyen günlerde yapılacağı bildirildi.

reklam

YORUM YAP