-2° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

BABACAN: KHK’LILARA TAZMİNAT ÖDEYİN, İŞLERİNİ GERİ VERİN

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Erzurum İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’ne katıldı. Babacan burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz olaylarının ardından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden alınan vatandaşlar için hükümete bazı uyarılarda bulundu. Yargı tarafından suçsuz bulunup aklanan KHK’lılara 4 yıldır OHAL gerekçe gösterilerek haksız yere bir zulüm uygulandığını belirten […]
Genel - 18 Ekim 2020 20:59 A A

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Erzurum İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’ne katıldı. Babacan burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz olaylarının ardından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden alınan vatandaşlar için hükümete bazı uyarılarda bulundu.

Yargı tarafından suçsuz bulunup aklanan KHK’lılara 4 yıldır OHAL gerekçe gösterilerek haksız yere bir zulüm uygulandığını belirten Babacan şunları söyledi:

“OHAL KHK’ları ile herkesin ismi tek tek bir kararnameye yazıldı, herkes bir sepete atıldı. İşlerine, aşlarına son verildi. KHK ile işine son verilen vatandaşların büyük bir kısmı yargı tarafından aklandı. Bu kişilerin özlük hakları iade edilmelidir. İtibarları iade edilmelidir. Yapılan hukuksuz işlemler nedeniyle maruz kaldıkları tüm zararlar telafi edilmelidir.”

Genel - 20:59 A A
BENZER HABERLER