20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AZERİ ANNE DOĞUM İÇİN KARATEKİN HASTANESİ’Nİ SEÇTİ

Türkiye sağlık alanında dev yatırımlara devam ederken Çankırı’nın özel sağlık hizmetlerinde öncü kurumu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde ‘‘Sağlık Turizmi’’ hastalarını ağırlamaya devam ediyor . Geçtiğimiz aylarda Afrika ülkelerinden gelen çok sayıda hastayı sağlığına kavuşturan hastanenin son uluslararası misafiri Azeri anne oldu. Kardeş ülke Azerbaycan’dan, doğum yapmak için ailesiyle Çankırı’ya gelen Mehriban Musayeva sağlıklı bir kız […]
Genel - 17 Mayıs 2022 16:13 A A

Türkiye sağlık alanında dev yatırımlara devam ederken Çankırı’nın özel sağlık hizmetlerinde öncü kurumu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde ‘‘Sağlık Turizmi’’ hastalarını ağırlamaya devam ediyor .

Geçtiğimiz aylarda Afrika ülkelerinden gelen çok sayıda hastayı sağlığına kavuşturan hastanenin son uluslararası misafiri Azeri anne oldu. Kardeş ülke Azerbaycan’dan, doğum yapmak için ailesiyle Çankırı’ya gelen Mehriban Musayeva sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

Türkiye’yi sağlık alanında güven veren bir ülke olarak gördüğünü ve doğum için Çankırı’ya geldiğini söyleyen anne Musayeva, ‘‘ Doğum için kardeş ülkemizi tercih ettik. Bebeğimiz sağlıklı olarak doğdu. Buradaki sağlık hizmetlerinin kalitesinden, hekimlerin ve hemşirelerimin ilgisinden çok memnun kaldım. İnşallah çocuğumuzu sağlıklı evlat olarak büyüteceğiz’’ diye konuştu. Baba Ceyhun Musayeva da Türk insanının kendilerine çok hürmetle davrandığını belirterek teşekkür etti.

Doğumu gerçekleştiren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Ş. Kadriye Erdem’de Azerbaycan’dan bir hastanın Çankırı’yı tercih etmesinin önemli olduğunu belirterek iki kardeş halkın sağlık hizmeti üzerinden birbirine daha da sıkı bağlayacağını belirtti.

Hastaneden yapılan açıklamada bebeğin ve annenin sağlık durumlarının iyi olduğu, annenin birkaç gün içinde taburcu olacağı belirtildi.

Genel - 16:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.