16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AYNUR ASLAN: “BU ÇİRKİN SALDIRIYI ESEFLE KINIYORUZ”

Ülkemizde kadına şiddet maalesef durdurulamıyor. Her gün haber bültenlerinde izlediğimiz kadına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’ya Çanakkale ziyareti sırasında bir saldırı girişiminde bulunuldu. Nazlıaka’nın uğradığı saldırı girişimine tepkiler çığ gibi büyürken bir tepki de CHP Çankırı Kadın Kolları İl Başkanı Aynur Aslan’dan geldi. Aslan, […]
Çankırı - 3 Eylül 2021 20:17 A A

Ülkemizde kadına şiddet maalesef durdurulamıyor. Her gün haber bültenlerinde izlediğimiz kadına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’ya Çanakkale ziyareti sırasında bir saldırı girişiminde bulunuldu. Nazlıaka’nın uğradığı saldırı girişimine tepkiler çığ gibi büyürken bir tepki de CHP Çankırı Kadın Kolları İl Başkanı Aynur Aslan’dan geldi.

Aslan, Nazlıaka’nın uğradığı saldırı girişimi konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka’nın Çanakkale’ye yaptığı ziyaret sırasındaki saldırı girişimini kınıyoruz. Bu zihniyetlerin “Bunlar daha iyi günleriniz, durun bakalım başınıza daha neler gelecek?” anlayışından beslendiğini çok iyi biliyoruz.

Bizler, halka kin ve nefret tohumları eken anlayışı reddediyor, ayrılığın gayrılığın olmadığı bir Türkiye’yi inşa etmek için çalışıyoruz. Kadınların en ön saflarda yürüyen örgütlü mücadelesinden korkuyorlar, korksunlarBiz kadınlar, coşkun akan sular gibiyiz. Baskı ve şiddet ile bizi durduramazsınız. İlk seçimlerde AKP zihniyetini ülkemizden söküp atacağız.”

Çankırı - 20:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.