-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“AYDINLIK YARINLARA” KİTAP OKUMA YARIŞMASINA SİZİ DE BEKLİYORUZ

Milli Eğitim Bakanlığı, Uluslararası Eğitimciler Derneği (ULUED) ve Hayrat Vakfı arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında Türkiye genelindeki tüm resmi/özel ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ve yetişkinlere yönelik “Aydınlık Yarınlara” adlı kitap okuma yarışması düzenleniyor. Konu hakkında görüş aldığımız Çankırı Koordinatörü Numan Canlı, “Hayrat Vakfı ve ULUED olarak aydınlık yarınlara ulaşmanın, ancak milli ve manevi köklerimizden […]
Çankırı - 9 Ocak 2023 22:31 A A

Milli Eğitim Bakanlığı, Uluslararası Eğitimciler Derneği (ULUED) ve Hayrat Vakfı arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında Türkiye genelindeki tüm resmi/özel ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ve yetişkinlere yönelik “Aydınlık Yarınlara” adlı kitap okuma yarışması düzenleniyor.

Konu hakkında görüş aldığımız Çankırı Koordinatörü Numan Canlı, “Hayrat Vakfı ve ULUED olarak aydınlık yarınlara ulaşmanın, ancak milli ve manevi köklerimizden beslenen, gözü atide kökü mazide gençlerimizle mümkün olacağına inanmaktayız. Bunun gereği olarak; ulvi gayelerin peşinde koşan, idealleri millet ve ümmet merkezli olan, zamanın ruhunu yakalamış, vicdan ve merhamet sahibi, güzel ahlaklı, tarihi derinliklerinin ve zenginliklerinin farkında, sorumluluklarının bilincinde gençler yetiştirmek ve yetiştirilmesine katkı sağlamak için çalışıyoruz.

Yarışmanın Amacı; okuyan, araştıran, düşünen, tahlil ve analiz yapabilen, öğrendiklerini hayata geçiren nesillerin yetişmesine katkı sağlamaktır. Öğrencilerde; okuma alışkanlığının daha üst seviyelere çıkarılmasına, kelime hazinesinin zenginleştirilmesine, toplumda; okuma kültürünün yerleştirilmesine, kitap sevgisinin artırılmasına zemin hazırlamaktır. Ayrıca, Kültür ve medeniyetimizin gençlerimize tanıtılmasına, milli tarih şuurunun kazandırılmasına, güzel ahlâkın yaygınlaştırılmasına, güvenilir kitaplarla destek olmaktır. Bu seneki yarışmamız ”ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde içindir” dedi.

Bu yarışmada yaş seviyesine uygun kitabı okuyarak o kitaptan Online sınava girilecek ve sınav sonucuna göre 10 bin kişiye ödül verilecektir. Toplam ödül miktarı 1,5 milyon TL’dir.

Yarışma Kitapları Nelerdir?

İlkokul Öğrencileri : Abdullah’ın Not Defteri
Ortaokul Öğrencileri: Elmadan Bakmak
Lise Öğrencileri: İnanıyorum Çünkü
Yetişkinler: Delilleriyle İman Esasları

Kitaplara Nasıl Ulaşabilirim?

Yarışmada her kategorinin kitabı farklıdır. Okunacak kitaba ÜCRETSİZ olarak www.aydinlikyarinlara.com adresinden kayıt olduktan sonra ulaşabilirsiniz. Bunun için sayfanıza giriş yapmanız gerekmektedir. Orada z-kitap ve sesli kitap imkanları bulunmaktadır. Bunun dışında kitap olarak elinize almak isterseniz Türkiye’nin 81 ilinde kitap temin noktaları belirlenmiştir. Buraların nereler olduğunu öğrenmek için https://aydinlikyarinlara.com/kitap-temin-noktalari.html adresini ziyaret ediniz. İlginize teşekkür ederiz.

Başvurular Nasıl olacak?

Başvurular https://aydinlikyarinlara.com/adresinde yapılacak olup son başvuru tarihi 15 Mart 2023’dir.

Yarışmacılar https://kayit.aydinlikyarinlara.com/Ogrenci/OgrenciLoginadresinden giriş yapıp kitaplarını okuyabilir ya da sesli dinleyebilirler.

Yarışma Takvimi:

Son Başvuru Tarihi : 15 Mart 2023
Deneme Sınavı :18-19 Şubat 2023
Sınav Tarihi :18 -19 Mart 2023
Sınav Sonuçlarının Açıklanması : 29 Mart 2023
Ödüllerin Verilmesi : Nisan-Mayıs 2023

MERKEZİ ÖDÜLLER:

İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkin kategorilerinde:
1.ye Tam Altın
2.ye Yarım Altın
3.ye Çeyrek Altın
4.ye Gram Altın
5.ye Gram Altın
6.-10. arası yarışmacılara 500 TL
11.-50. arası yarışmacılara 300 TL Alışveriş Çeki
50.-100. arası yarışmacılara İsme Özel Hediye Seti (Kalem, Ajanda, Anahtarlık)

YEREL ÖDÜLLER

İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkin kategorilerinde:
1.ye 2000 TL
2.ye 1000 TL
3.ye 500 TL

Sınavlar 18 Mart’ta Başlıyor!

Yetişkinler için sınav tarihi: 18 Mart 2023 Cumartesi günü saat 19.00
İlkokullar için sınav tarihi: 19 Mart 2023 Pazar günü saat 13.00
Ortaokullar için sınav tarihi: 19 Mart 2023 Pazar günü saat 16.00
Liseler için sınav tarihi: 19 Mart 2023 Pazar günü saat 19.00
Tüm yarışmacılar, sınava online olarak www.aydinlikyarinlara.com adresinden gireceklerdir. Yarışma sonuçları da bu adresten duyurulacaktır.

Sınavlar Nasıl Olacak?

Sınava zamanında girip cevapları en kısa sürede göndermek esastır. Buna göre aynı puanı alan öğrenciler olursa, sınavını önce bitiren öğrenci sıralamada öne geçer. Sorular çoktan seçmeli olacaktır. İlkokulda sorular 3 şıklı, ortaokulda 4 şıklı, lise ve yetişkinlerde 5 şıklı olacaktır. Süre 50 dakikadır. (Sisteme geç giren öğrencilere ek süre verilmeyecektir.) 40 soru sorulacaktır. 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Her soru 2,5 puan değerinde olup öğrencinin verdiği her yanlış cevap için doğru toplam puanından 0,50 puan eksilecektir.

Danışman Ödülleri:

Başkasına referans olarak yarışmaya katılmasını sağlayan herkes danışman olarak kabul edilir. Kaydolan yarışmacının sınava girmesi ve sınavdan baraj puan olan 45 ve üzeri puan alması gerekmektedir. Danışmanlar, en çok referans olandan en az referans olana doğru sıralanacak ve ilk 100 danışmana ödül verilecektir.

Bu ödüller

1-10.lara: 500 TL
11-50.lara: 300 TL Alışveriş Çeki
51-100.lere: İsme Özel Hediye seti (İsme Özel; Kalem, Ajanda, Anahtarlık)
Kaybedeni olmayan bu yarışmaya tüm Çankırılı hemşerilerimizi bekliyoruz.

Çankırı - 22:31 A A
BENZER HABERLER