20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AYÇİÇEKLER BİTKİSEL YAĞA BUĞDAYLAR UNA DÖNÜŞECEK

Çankırı Belediyesinin tarımsal faaliyetleri kapsamında toprak ile buluşturduğu tohumlar filizlendi. Yeniceköy mevkiinde bulunan atıl durumdaki araziye ayçiçek ekerek ilk tarımsal faaliyetini gerçekleştiren Belediye, ikinci tarımsal faaliyetini ise Kırkevler Kenbağ mevkiinde bulunan 270 dönümlük araziye ekmeklik buğday ekerek gerçekleştirdi. Ekim-Kasım aylarında toprak ile buluşan buğday tohumları başak verdi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, buğday ve ayçiçek […]
Çankırı - 6 Temmuz 2022 22:24 A A

Çankırı Belediyesinin tarımsal faaliyetleri kapsamında toprak ile buluşturduğu tohumlar filizlendi. Yeniceköy mevkiinde bulunan atıl durumdaki araziye ayçiçek ekerek ilk tarımsal faaliyetini gerçekleştiren Belediye, ikinci tarımsal faaliyetini ise Kırkevler Kenbağ mevkiinde bulunan 270 dönümlük araziye ekmeklik buğday ekerek gerçekleştirdi. Ekim-Kasım aylarında toprak ile buluşan buğday tohumları başak verdi.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, buğday ve ayçiçek tarlalarını yerinde inceledi. Ata tohumları korumak ve yerli tohumların sürdürülebilirliğini sağlamak için çalışmalarına devam eden Başkan Esen, ayçiçek tarlasındaki ürünü bitkisel yağa, buğdayları ise una dönüştüreceklerini söyledi.

Boş tarlaları tarım arazilerine kazandırarak halkın sofrasına ve şehrin ekonomisine katkı sağlayacaklarını ifade eden Başkan Esen, tüm üreticilere bereketli bir sezon diledi. Tarlaların bakım ve hasat çalışmalarının ise belediye ekipleri tarafından gerçekleştirileceği bildirildi.

Çankırı - 22:24 A A
BENZER HABERLER