Açık
  • EURO
  • DOLAR

AVUKATLAR GÜNÜ MESAJI

Hak ve özgürlüklerin savunulmasında büyük bir öneme sahip olan Avukatlık mesleği, hukuk sistemlerinde vazgeçilmez unsurlardan biridir. Demokratik hukuk devleti içinde yargı ile savunma makamı olan avukatlık müessesesi, birbirlerine etle tırnak gibi bağlı kurumlardır. Bir hukuk devleti olan ülkemizde, insanlarımızı sahip olduğu haklar konusunda bilgilendiren, hukuksal ilişkilerin yürütülmesi ve yargılamada savunmayı temsil etmek gibi önemli görevler […]
Çankırı - 6 Nisan 2020 00:09 A A

Hak ve özgürlüklerin savunulmasında büyük bir öneme sahip olan Avukatlık mesleği, hukuk sistemlerinde vazgeçilmez unsurlardan biridir.
Demokratik hukuk devleti içinde yargı ile savunma makamı olan avukatlık müessesesi, birbirlerine etle tırnak gibi bağlı kurumlardır. Bir hukuk devleti olan ülkemizde, insanlarımızı sahip olduğu haklar konusunda bilgilendiren, hukuksal ilişkilerin yürütülmesi ve yargılamada savunmayı temsil etmek gibi önemli görevler üstlenen avukatlarımız, toplumumuzun huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları için gerekli olan adaletin sağlanmasında önemli bir yere sahiptirler. 
Bu düşüncelerle, adaletin sağlanması hususunda yürüttükleri görev ve sorumlulukla toplumumuz tarafından takdir edilen, başta Çankırı Barosu avukatları olmak üzere tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim. 

Hamdi Bilge Aktaş
Çankırı Valisi

Çankırı - 00:09 A A
BENZER HABERLER