-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AVRUPALI MİSAFİRLER ÇANKIRI’DAN MEMNUN AYRILDI

Arslan Gençlik Spor Kulübü’nün 2022 yılı Erasmus+ KA152 Gençlik Değişimi Faaliyet Programı çerçevesinde Türkiye, Litvanya, Romanya, Bosna Hersek, Ukrayna’dan Çankırı’ya gelen 60 genç gözyaşlarıyla ayrıldı. Açılış; Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cengiz Demirel ve Proje Koordinatörü Ayhan Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. On gün boyunca süren programda, […]
Çankırı - 11 Ekim 2022 13:22 A A

Arslan Gençlik Spor Kulübü’nün 2022 yılı Erasmus+ KA152 Gençlik Değişimi Faaliyet Programı çerçevesinde Türkiye, Litvanya, Romanya, Bosna Hersek, Ukrayna’dan Çankırı’ya gelen 60 genç gözyaşlarıyla ayrıldı.

Açılış; Çankırı Valisi Sayın Abdullah Ayaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cengiz Demirel ve Proje Koordinatörü Ayhan Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

On gün boyunca süren programda, kariyer planlamasını yapmış olan İş Adamı ve Akademisyenlerle çeşitli paneller düzenlendi. Gerçekleştirilen atölye çalışmalarıyla kendi kariyerlerini daha etkili nasıl gerçekleştirebilecekleri konularında fikir alışverişinde bulundular. Katılımcı ülkeler, spor ve kariyer planlamaları konusunda ülke politikaları hakkında sunum yaptılar.

Taekwondo Federasyonu Başkan Vekili ve aynı zamanda İş adamı Dr. Oktay Duymaz programa iştirak ederek spor ve iş kariyeri aynı anda nasıl yürütülebileceği konusunda gençlerle deneyimlerini paylaştı.

Osman Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Cafer Yıldırım da programda projeler ve AB fırsatları konusunda sunum yaptı. “Hippoterapi Türkiye Projesi”ni Arslan Gençlik Spor Kulübü ile ortak yürütmekteyiz diyerek proje hakkında sunum gerçekleştirdi.

Program kapsamında Ankara ziyareti de gerçekleştiren gençler, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Atcılık Yüksekokulunu ziyaret ederek, at binme deneyimi yaşadılar. Yüksek Okul Öğretim Görevlisi Ali Ekber Ün tarafından Okulun programları hakkında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra Millet kütüphanesini ziyaret eden katılımcılar hayranlıklarını gizleyemediler.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin katılımcılarla öğlen yemeğinde bir araya gelerek, eğitim ve spor kariyeri hakkında tecrübelerinden bahsetti. Şahin, “Olimpiyat, Dünya ve onlarca uluslararası başarıya imza atmış birisi olarak aynı zamanda akademik kariyerimi de aynı doğrultuda yürüttüm. Şuanda Selçuk Üniversitesi spor bilimleri Fakültesi Dekanlık görevini de yürütmekteyim. Yine Dünya, Avrupa ve Balkan Federasyonlarında yöneticilik görevlerini de aynı doğrultuda yürütmekteyim. Sizlere tavsiyem kararlı bir şekilde çift taraflı kariyer planlamanızı yaparak bu hedef doğrultusunda yürümeniz” dedi.

Proje Koordinatörü Ayhan Arslan proje hareketliliği boyunca misafirlerini en iyi şekilde ağırladıklarını belirterek “Avrupalı gençlerin mutlu ayrılmaları için azami gayret gösterdik. Çankırı’nın tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıttık. Ülkeler, tanıtım geceleri düzenleyerek kendi kültürleri hakkında katılımcı gençlere sunum yaparak küçük ikramlarda bulundular. Bizde “Türkiye Tanıtım Gecesi” düzenleyerek ülkemiz hakkında geniş kapsamlı bir sinevizyon izlettik. Ayrıca Türkiye mutfağına ait ikramlarda bulunarak Türk yemeklerini tanıtma imkanı elde ettik. Son güne kadar gençlerin istek ve taleplerini yerine getirmek için özveride bulunduk. Ayrılık vakti geldiğinde gençlerin bir birlerine sarılarak ağladıklarına şahit olduk. Bu durum projenin ne kadar etkili olduğunu gösterdi. Bizde bu durumdan ziyadesiyle memnun olduk. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Çankırı - 13:22 A A
BENZER HABERLER