13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

AVRUPALI GENÇLER HAYRAN KALDI

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Erasmus+ Gençlik Değişimi “İstihdama Genç Bakış” projesi kapsamında Türkiye, Makedonya, Polonya, Litvanya, Letonya ve Romanya’dan toplam 38 genç, Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi ve tesislerini gezdiler. İl Müdürü Sadık AK ve Kurum Müdürleri tarafından karşılanan […]
Genel - 20 Ağustos 2021 22:47 A A

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Erasmus+ Gençlik Değişimi “İstihdama Genç Bakış” projesi kapsamında Türkiye, Makedonya, Polonya, Litvanya, Letonya ve Romanya’dan toplam 38 genç, Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi ve tesislerini gezdiler.

İl Müdürü Sadık AK ve Kurum Müdürleri tarafından karşılanan gençlere, Gençlik Merkezi faaliyetleri ile birlikte sportif aktiviteler hakkında bilgi verildi. Gençler ayrıca Okçuluk, Voleybol ve Masa Tenisi branşlarında yeteneklerini sergilediler.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Tuz Mağarası ve Çankırı Kalesi’ni gezen Avrupalı gençler, Şehit Uhud Kadir Işık Gençlik Merkezi ve Çankırı insanına hayranlıklarını dile getirdiler. Türkiye’ye tekrar gelmek istediklerini ifade eden Avrupalı misafirler İl Müdürü Sadık Ak başta olmak üzere Gençlik Merkezi liderleri ile çalışanlarına teşekkür ettiler.

Gençlik istihdamının uluslararası boyutu, gençlerin istihdam üzerine fikir ve görüşleri, kültür tanıtım çalışmaları, eğitim sunumları, seminerler, resmi ziyaretler gibi pek çok faaliyetlere yer verilen proje ile Avrupa’lı gençlerin bilgi ve becerilerinin arttırılması sağlanarak, Türk kültürü ve yapısı hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanan proje 23 Ağustos 2021 tarihinde sona erecek.

Genel - 22:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.