14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

AVM’LER AÇILIŞ İÇİN 11 MAYIS’I BEKLİYOR

Hükümetten, koronavirüsle mücadele kapsamında kapatılan AVM’lerin açılış tarihi için beklenen açıklama geldi. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş, AVM’leri kademeli olarak 11 Mayıs’tan itibaren açabileceklerini, Haziran ayının başından itibaren ise tam kapasiteyle çalışmaya hazır olduklarını söyledi.  Altaş, AVM’leri herhangi bir yasak olmaksızın kapattıklarını belirterek “Biz pandemi başladığı andan itibaren AVM’lerin kapatılmasıyla ilgili bir […]
Çankırı - 28 Nisan 2020 15:16 A A

Hükümetten, koronavirüsle mücadele kapsamında kapatılan AVM’lerin açılış tarihi için beklenen açıklama geldi. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş, AVM’leri kademeli olarak 11 Mayıs’tan itibaren açabileceklerini, Haziran ayının başından itibaren ise tam kapasiteyle çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

 Altaş, AVM’leri herhangi bir yasak olmaksızın kapattıklarını belirterek “Biz pandemi başladığı andan itibaren AVM’lerin kapatılmasıyla ilgili bir tavsiye kararı aldık ve bunu uyguladık. Bizim için önemli olan halkın sağlığıdır” diye konuştu.

AVM’lerin kapanmasının ardından geniş bir kesimin işsiz kaldığını, birçok esnafın ve çalışanlarının geçim sıkıntısı yaşadığını belirten Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş “Perakendeciler kapatma kararı aldığı için kapatmak zorunda kaldık. Biz ilk etapta kontrollü olarak devam etmeyi düşünüyorduk. Ancak olmadı. Bu aşamada da AVM’lerin açılması için perakendecilerin talebinin oluşması lazım. Ben AVM’leri açacağım ama büyük firmalar kepenklerini kaldırmayacak. Böyle olmamalı” şeklinde konuştu.

Çankırı - 15:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.