14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ATATÜRK’ÜN ÇANKIRI’YA GELİŞİNİN 96. YIL DÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

Milletimizin muasır medeniyetler arasında yerini alabilmesi için Cumhuriyetimizin kurulmasının ardından peş peşe inkılaplar yapılmaya başlanmıştır. Bu inkılaplardan biri olan Şapka ve Kıyafet İnkılabını başlatmak üzere çıkmış olduğu yurt gezisi kapsamında, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 23 Ağustos 1925 tarihinde ilimizi şereflendirmişlerdir. Bu özel günün 96. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı […]
Çankırı - 22 Ağustos 2021 11:37 A A

Milletimizin muasır medeniyetler arasında yerini alabilmesi için Cumhuriyetimizin kurulmasının ardından peş peşe inkılaplar yapılmaya başlanmıştır. Bu inkılaplardan biri olan Şapka ve Kıyafet İnkılabını başlatmak üzere çıkmış olduğu yurt gezisi kapsamında, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK 23 Ağustos 1925 tarihinde ilimizi şereflendirmişlerdir. Bu özel günün 96. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Başta Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı olmak üzere ülke savunmasında her zaman büyük kahramanlıklar ve fedakârlıklar gösteren Çankırı halkı, her daim devletinin yanında olmuştur. Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında büyük önemi olan, İnebolu’dan Ankara’ya uzanan İstiklal Yolu’nda Çankırı’mızın cefakâr halkı çok büyük gayretler göstermiştir. Bu büyük gayreti bilen ATATÜRK, ilimizde yaptığı konuşmasında Çankırı halkına duyduğu güveni bildirmiş; “Milli görevimde muhtaç olduğum gücü ve yetkiyi sizden alıyorum.” diyerek en büyük inkılabı olan Cumhuriyetimizin temel felsefesini ortaya koymuştur.

Bu özel gün vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve ahirete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Dün olduğu gibi bugün de her şartta devletinin yanında olan kıymetli Çankırılı hemşerilerimin bu onurlu gününü kutluyorum.

 

Abdullah AYAZ

Çankırı Valisi

Çankırı - 11:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.