reklam
reklam
DOLAR32,1959% 0.18
EURO35,0353% 0.15
STERLIN41,1350% 0.21
FRANG35,3392% 0.46
ALTIN2.423,31% -0,25
BITCOIN67.990,00-1.13
reklam

ATATÜRK’ÜN ÇANKIRI’YA GELİŞİNİN 94. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

Ulu önder Atatürk’ün Çankırı’ya gelişi ve Şapka İnkılabını başlatmasının 94. yıldönümü, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

Kutlamaya Vali Vekili Abdullah Aslaner, İl Garnizon Komutan V. Mehmet Emin Bak, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Nuri Öner, İl Emniyet Müdür V. Yüksel Yazıcı, İl Jandarma Komutanı Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk’ün Çankırı’ya gelişini temsilen sporcu çocuklardan oluşan bir grup tarafından Çankırı Vali Vekili Abdullah Aslaner’e Türk Bayrağı teslim edilmesiyle başlayan program, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla devam etti. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Atatürk’ün Çankırı’ya hitaben yaptığı konuşmanın okunmasının ardından Belediye Başkanı Esen günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Program, katılımcıların ATATÜRK’ün Çankırı’da kaldığı Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki odayı ziyaretleri ve Ulu Önder’in Çankırı’daki günlerini anlatan fotoğraf sergisini gezmesinin ardından sona erdi.

reklam

YORUM YAP