reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

ATATÜRK İLKOKULU TADİLATIN ARDINDAN 23 NİSAN’DA DUALARLA AÇILDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
ATATÜRK İLKOKULU TADİLATIN ARDINDAN 23 NİSAN’DA DUALARLA AÇILDI
reklam

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın 103. Yıldönümü ilimizde coşkuyla kutlandı. Atatürk anıtına çelenk sunulması ile başlayan kutlamalar, İlimiz Atatürk İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen gösterilerle devam etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çelenk sunma töreni Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk tarafından anıta çelenk sunulması ile başladı, Saygı Duruşu ve  İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam etti.  Çelenk sunma törenine Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı.

Atatürk İlkokulu bahçesinde devam eden programa Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Ak Parti Milletvekili Salim Çivitcioğlu, , Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Yavuz Çörekçi, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili, daire amirleri, STK temsilcileri,  okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Atatürk İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan kutlama programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk konuşmasında; “Böylesine önemli bir günü Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiş ve dünya üzerinde başka hiçbir ülkede görülmeyen bir ilke imza atılmıştır. 23 Nisan 1920 tarihi, ulusal iradenin en açık bir şekilde belirdiği, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir gündür. Bağımsız yarınların en sağlam temellerinin atıldığı bu tarih, bayrak, vatan ve devlet sevdalısı bir ecdadın eseridir. ” ifadelerine yer verdi. Konuşmasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının asıl sahipleri çocuklara seslenen Öztürk; “Sizler, tam bağımsız ve özgür Türkiye’nin daimi temsilcileri olacaksınız. Zorlu süreçlerle kazanılan, Atalarımızın bizlere devrettiği şanlı bayrağımızı sizler geleceğe taşıyacaksınız. Ne mutludur ki Dünya üzerinde başka hiçbir ülkede olmayan, sizlere özel bir bayramınız var.” dedi

Vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi gören kutlama programında Atatürk İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı renkli gösteriler yer aldı. Minikler bayram coşkusunu doyasıya kutlarken, veliler ve vatandaşlar ise bu özel ve güzel anları fotoğraf ve videolar ile ölümsüzleştirdi.

Öte yandan, 23 Nisan kutlama programı çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı yatırım programı kapsamında ilimize kazandırılan 24 derslikli Atatürk İlkokulu binasının açılış töreni de gerçekleştirildi. Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, eğitimin bir ildeki en önemli mesele olduğunu vurgulayarak, “Eğitim standartlarını hem fiziki olarak, hem de çocuklarımızın eğitim gördüğü müfredatı gerek erdemler eğitimi gerekse akademik başarı noktasında yükseltmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi. İl Müftüsü Mehmet Şahin tarafından yapılan duanın ardından yeni eğitim tesisinin açılış kurdelesi kesildi.

Kurdele kesimi sonrası yeni eğitim yuvasının bölümlerini ziyaret eden Çankırı Valisi Ayaz,  açılışı gerçekleştirilen yeni eğitim yuvamızın Çankırı eğitim camiasına ve halkımıza hayırlı olması dileklerini aktardı.

reklam

YORUM YAP