Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ASLAN: “19 MAYIS BİR ÜLKENİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI GÜN…”

Çankırı’da 10 Mayıs 2022 tarihinde kurulan ve Başkanlığını Aynur Aslan’ın yaptığı Avrupa Alevi Düşünce Derneği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda Alevilerin öteden beri vatan için can verdiği, Aleviler var oldukça Cumhuriyet’in ve Atatürk devrimlerinin var olmaya devam edeceği vurgulanıyor. Dernek Başkanı Aynur Aslan imzasıyla yayınlanan mesajda […]
Çankırı - 19 Mayıs 2022 15:52 A A

Çankırı’da 10 Mayıs 2022 tarihinde kurulan ve Başkanlığını Aynur Aslan’ın yaptığı Avrupa Alevi Düşünce Derneği, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajda Alevilerin öteden beri vatan için can verdiği, Aleviler var oldukça Cumhuriyet’in ve Atatürk devrimlerinin var olmaya devam edeceği vurgulanıyor. Dernek Başkanı Aynur Aslan imzasıyla yayınlanan mesajda şu konulara yer veriliyor:

“19 mayıs 1919, bir ülkenin temellerinin atıldığı gün. Her şeyin bir anda yok olduğunun düşünüldüğü günlerde, cesur adamların ölümü göze alarak bir ulusun kaderini yazdığı gün. Ya istiklal ya ölüm şiarı ile yola çıkılan bu günde ülkenin yeniden canlanmasını sağlayan bu ulusun sindirilmiş ve aciz düşürülmüş ordusu tekrardan canlanmış ve muazzam bir destanın ilk adımı atılmıştır.

Biz Aleviler öteden beri vatan deyince canımızı vermeye hazır olduğumuzdan bu destanda da yerimizi almışızdır. Ve halâ bu vatanın laik çağdaş olması noktasında ne olursa olsun dimdik durmaya devam edeceğiz. Korkmayın, Aleviler var oldukça Cumhuriyet te, Atatürk de ve yarattığı devrimler de var olmaya devam edecektir. Bizler bu emanetlerin yılmaz bekçileriyiz. Avrupa Alevi Düşünce Derneği’nin iki rehberi Hz Ali ve Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Bu ülke hepimizin ve bu ülke için can veren tüm şehitlere minnettarız, hakları ödenmez. Avrupa Alevi Düşünce Derneği Çankırı İl Başkanlığı olarak Atamızın Kurtuluş Destanı isimli panelimizi düzenleyeceğiz ve bununla ilgili bir belgesel çalışması gerçekleştireceğiz. Kurtuluş Savaşı’ndaki Aleviler isimli bu projeye destek vermek isteyen herkesin katılımlarını bekliyoruz.

Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle ve saygıyla anıyoruz nice 19 Mayıslara…”

Aynur Aslan

Avrupa Alevi Düşünce Derneği Çankırı İl Başkanı

buy levitra uk online

Çankırı - 15:52 A A
BENZER HABERLER