reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

ARSLAN GENÇLİK SPOR KULÜBÜ’NDEN AB PROJESİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
ARSLAN GENÇLİK SPOR KULÜBÜ’NDEN AB PROJESİ
reklam

Çankırı Arslan Gençlik Spor Kulübü’nün hazırlamış olduğu AB Projesi kabul edildi. Avrupa Dayanışma Programı ESC 11 Gönüllülük projeleri kapsamında “Spor ve Egzersiz Yaşam Tarzın Olsun” isimli proje onaylandı.

Arslan Gençlik Spor Kulübü Başkanı Ayhan Arslan tarafından hazırlanan proje içeriğinde, 20 kişiden oluşan diyabet ve obezite problemi yaşayan çocuk veya gençlere uzmanlar tarafından spor, egzersiz yaptırılarak diyet ve diyabet takipleri yapılacağı bildirildi. Yine bu çocuklar ve gençlere kulüp bünyesinde gerçekleştirilen spor branşlarına yönlendirilerek lisanslı sporcular olmaları sağlanacağı açıklandı.

6 Bin 888 Euro’luk bir bütçeye sahip olan projeyle, obezite ve diyabet sorunu yaşayan çocuk ve gençlere bir nebze olsun destek olunacağını belirten Ayhan Arslan “ Projemiz bir pilot uygulama niteliğinde olup, çağımızın önemli hastalıklarının başında gelen diyabet ve obezite sorunu ile mücadeleyi amaçlamaktadır. Çocuk ve gençlerimize uygun ve eğlenceli antrenman programları hazırlayarak istedikleri branşlarda spor yaptırılacaktır. Bu gruplarımız gelecekte İlini ve Ülkesini temsil eden bireyler olacaklardır. Arslan Gençlik Spor Kulübü olarak her zaman insana hizmet ilkesiyle yola çıktık. Sadece sporcu yetiştiren değil, üyelerine AB fırsatları da sunan nadir kulüplerden bir tanesiyiz. Bundan sonra AB projelerini sürekli olarak üyelerimizin ve Çankırı’nın hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Bu projemizin Çankırı’ya, Kulübümüze ve özellikle muhatap gruplarımıza hayırlı olmasını diliyorum. ”dedi.

reklam

YORUM YAP