14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ANNELİK OLDUKÇA İNSANLIK HEP VAR OLACAKTIR

Türk Büro-Sen Çankırı Şubesi Kadın Kolları Başkanı F.Nurdan Köksaldı’nın “Anneler Günü” ile ilgili basın açıklamasıdır. “Bu gün Anneler günü… Anne’yi tarif etmenin çok zor, bunun ancak yaşayarak idrak edilebileceğinin altını çizerek başlıyorum açıklamama. Ananın rızasını almak, alabilmek ne güzel. Kendinden vazgeçerek karşılıksız sevgi ne hoş. Evladını terbiye eden, edep, erkân, töre, örf ve adetleri ile […]
Çankırı - 9 Mayıs 2021 14:15 A A

Türk Büro-Sen Çankırı Şubesi Kadın Kolları Başkanı F.Nurdan Köksaldı’nın “Anneler Günü” ile ilgili basın açıklamasıdır.

“Bu gün Anneler günü…
Anne’yi tarif etmenin çok zor, bunun ancak yaşayarak idrak edilebileceğinin altını çizerek başlıyorum açıklamama. Ananın rızasını almak, alabilmek ne güzel. Kendinden vazgeçerek karşılıksız sevgi ne hoş.

Evladını terbiye eden, edep, erkân, töre, örf ve adetleri ile vatanını, milletini, bayrağını sevmeyi, korumayı ve yaşatmayı öğreten ahlaklı yaşantısıyla örnek alınan, bu özel günlerini kutluyorum.

“Cennet annelerin ayakları altındadır” kutlu seslenişi bizim hep düsturumuz olmalıdır.
Çocuklarını genç yaşta vatan topraklarına emanet eden şehit analarımıza da saygı ve sevgilerimizi sunuyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bu vesileyle bildirmek istiyorum.

Annelerimize ve yeni anne adaylarına sağlık sıhhat ve huzur diliyorum. Yemeyip yediren, giymeyip giydiren, göz nuruyla, bizim için uykusuz geceler geçiren bin bir emekle bizleri büyüten annelerimizin Anneler Günü’nü canı gönülden kutluyorum.

Dokunması buram buram şefkat ve merhamet, bakması da haysiyet ve hoşgörü olan anadır.
Annelik oldukça insanlık hep var olacaktır.

Çankırı - 14:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.