Açık
  • EURO
  • DOLAR

ANKARA-ÇANKIRI-KARABÜK YOLCU TRENİ HİZMETE GİRİYOR MU?

Uzun yıllar Ankara-Çankırı-Karabük-Zonguldak hattında yolcu taşımacılığı yapan ancak 2012 yılında seferleri iptal edilen Karaelmas Ekspresi yeni yolunda, yeni makina ve vagonlarla yeniden yolcu taşımaya başlıyor. Ak Parti Ankara Milletvekili Av.Zeynep Yıldız, AK Parti Kalecik İlçe Başkanlığı kongresinde yaptığı konuşmada içinden demiryolu geçip yolcu taşıması yapılmayan üç ilin tek hattı olan Ankara-Çankırı-Karabük demiryolu hattında yeniden yolcu […]
Çankırı - 24 Ekim 2020 13:13 A A

Uzun yıllar Ankara-Çankırı-Karabük-Zonguldak hattında yolcu taşımacılığı yapan ancak 2012 yılında seferleri iptal edilen Karaelmas Ekspresi yeni yolunda, yeni makina ve vagonlarla yeniden yolcu taşımaya başlıyor. Ak Parti Ankara Milletvekili Av.Zeynep Yıldız, AK Parti Kalecik İlçe Başkanlığı kongresinde yaptığı konuşmada içinden demiryolu geçip yolcu taşıması yapılmayan üç ilin tek hattı olan Ankara-Çankırı-Karabük demiryolu hattında yeniden yolcu taşımacılığına başlanacağı müjdesini verdi.

Yıldız şu açıklamalarda bulundu:

“Karaelmas treni Kalecik’ten geçmektedir. Bu tren uzun bir süredir sadece yük taşıyordu. Bu ayın sonunda Kültür ve Turizm bakanımızı da burada ağırlayacağız ve Cumhurbaşkanımızın kabulü sonrası Karaelmas treni tekrar yolcu taşımaya başlayacak. Bizler her ilçemiz için farklı değerler üretmeye çalışıyoruz. İnşallah Karaelmas treni bölgenin ekonomisine çok ciddi katkılar yapar.”

Çankırı - 13:13 A A
BENZER HABERLER