reklam
reklam
DOLAR32,2701% 0.07
EURO35,0193% -0.07
STERLIN41,2593% 0.05
FRANG35,3849% 0.11
ALTIN2.446,02% -0,04
BITCOIN68.860,260.125
reklam

ANKARA-ÇANKIRI-KARABÜK TREN SEFERLERİ BAŞLIYOR MU ???

Yayınlanma Tarihi : Google News
ANKARA-ÇANKIRI-KARABÜK TREN SEFERLERİ BAŞLIYOR MU ???
reklam

Önceki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından Çankırı Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu tarafından müjdesi verilen, Ankara-Çankırı-Karabük arasında yeniden hizmet verecek olan yolcu trenlerinin ne zaman seferlerine başlayacağı konusu halâ belirsizliğini koruyor.

Ankara-Çankırı-Karabük-Zonguldak arasında yıllardır sürdürülen demiryollarının yapım ve yenileme çalışmaları nedeniyle bu güzergâhlarda çalışan yolcu trenlerinin seferleri durdurulmuştu. Ancak yılan hikayesine dönen yol yapım çalışmalarının bir türlü bitmek bilmeyişi bu güzergâhlarda yolculuk eden vatandaşları huzursuz etmiş ve Cimer’e kadar giden şikayetlere yol açmıştı.

Karabük-Zonguldak hattının birkaç yıl önce açılmış ve halen tıkır tıkır çalışıyor olması da bölge milletvekillerimizin konuya yeteri kadar hassasiyet göstermediği yönünde eleştirilere yol açmıştı.

10 Nisan Cuma günü yapılan, tren seferlerinin yeniden başlayacağı yönündeki açıklamalarla biraz olsun umutlanmıştık. Ancak TCDD Genel Müdürlüğü’nden aldığımız bilgilere göre Ankara-Çankırı-Karabük hattında çalışacak trenlerin henüz hazır olmayışı, yıllardır çalışmayan istasyonlardaki birtakım fiziki sorunlar ve halihazırda istasyonlarda çalıştırılacak personel bulunmaması gibi sorunların çözümü için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Ne kadar daha bekleriz diye sorduğumuzda görüşlerini aldığımız yetkili bu konuda bize net bir bilgi veremeyeceğini, ancak konunun çözülemeyecek bir konu olmadığını izah etti. Yani iş sayın vekillerimize düşüyor. Biraz daha ısrarla Adana Mersin civarında elektrikli sisteme geçilen hatlardaki fuel oille çalışan trenlerin olurunu alabilirlerse, hem daha hızlı hem daha konforlu ve hem de daha modern tren yolculuğu yapmamız mümkün olacaktır diye düşünüyoruz.

reklam

YORUM YAP