-0° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ANKARA-ÇANKIRI ARASI RAYBÜS SEFERLERİ BAŞLIYOR

İlgili Cumhurbaşkanlığı Kararının Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından ray ve sinyalizasyon çalışmaları tamamlanan Ankara-Çankırı-Karabük hattı Raybüs seferleri başlıyor. Ankara’ya yakınlığı ile Karayolu ulaşımında yoğun bir trafiğe sahip olan Çankırı ve Çankırı Karatekin Üniversitesine ulaşmak için alternatif bir yol olarak hizmete girecek Raybüs seferleri özellikle akademisyenler ve öğrenciler için büyük kolaylık sağlayacak. Özellikle Uluslararasılaşma da büyük bir […]
Çankırı - 17 Temmuz 2020 22:23 A A

İlgili Cumhurbaşkanlığı Kararının Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından ray ve sinyalizasyon çalışmaları tamamlanan Ankara-Çankırı-Karabük hattı Raybüs seferleri başlıyor.

Ankara’ya yakınlığı ile Karayolu ulaşımında yoğun bir trafiğe sahip olan Çankırı ve Çankırı Karatekin Üniversitesine ulaşmak için alternatif bir yol olarak hizmete girecek Raybüs seferleri özellikle akademisyenler ve öğrenciler için büyük kolaylık sağlayacak.

Özellikle Uluslararasılaşma da büyük bir sıçrama yapan ÇAKÜ, 2023 hedefleri arasında yer alan yerli ve uluslarası öğrencileri ile 50.000’in üzerinde büyük bir aileye sahip olacak.

İşte bu büyük ailenin ulaşım kolaylığı için otobüs güzergâhı yanında açılacak olan Raybüs seferleri üniversite ve Çankırı için hem gelişim hem de ulaşım kolaylığı sağlayacak.

Hızlandırılmış trene uygun hale getirilen tren yolunda Dizel Tren Seti (DMU) ile 160 km/saat hız yapabilen yüksek konfor özelliği taşıyan yolcu taşımacılığı Çankırı’nın hizmetinde olacak..

Çankırı - 22:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.