reklam
reklam
DOLAR31,5743% 0.66
EURO34,3023% 0.75
STERLIN40,1119% 0.92
FRANG35,6907% 0.47
ALTIN2.147,02% 2,19
BITCOIN2.123.1506.96
reklam

ALTINTAŞ: “İBN-İ SİNA TIBBI KRONİK HASTALIKLARA ÇARE OLUYOR”

Yayınlanma Tarihi : Google News
ALTINTAŞ: “İBN-İ SİNA TIBBI KRONİK HASTALIKLARA ÇARE OLUYOR”
reklam

Modern tıp alanında teknolojisi ve uzman hekimleriyle yıllardır Çankırı ve komşu illere hizmet veren Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) hizmetleriyle de çok sayıda hastayı sağlığına kavuşturuyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Sorumlu Hekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Altıntaş, İbn-i Sina tıbbı olarak da bilinen geleneksel tedavi yöntemlerinin kronikleşen pek çok rahatsızlığa fayda sağladığını aktardı.

Geleneksel tıbbın pek çok alanında diğer hekimlerle hizmet verildiğini belirten Altıntaş, ‘’Hastanedeki hekim arkadaşlarımızla birlikte tıbbi birikimimizi, tarih boyunca kullanılan ve etkisi bilimsel olarak güvenilir kabul edilen bu alanlarla birleştiriyoruz. Bizlere gelen bazı hastalar uzun yıllar medikal tedaviden tam olarak şifa bulamayan hastalar oluyor. Kronikleşen rahatsızlıklara bu yöntemler adeta şifa oluyor. Geçtiğimiz hafta Ankara’dan bir hastamızı misafir ettik. Prostat kanseri iç organlarına ilerleyen bu hastamız aşırı ağrı şikayetleri ile bize başvurdu. Kanser konusunda bir şey yapamasak da ağrılarını bu yöntemler ile giderdik. Hasta hem rahatladı hem de kanserle savaşta daha motive hale geldi’’ diye konuştu.

Görüşmelerimiz esnasında muayenehanede bulunan Eldivan eski belediye başkanlarından Osman Aydoğan Uğurlu’da kendisini örnek vererek, ‘’ Ben geldiğimde bel fıtığım yüzünden bir ayağım tamamen güçsüz durumdaydı. Hocamız bana dört seans önerdi. Hamdolsun ikinci seansta ayağımdaki güçsüzlük çözülmeye başladı. Eskisi gibi güçlü hissediyorum. Şimdi diğer seansları alıp almayacağımıza karar vereceğiz’’ dedi.

Geleneksel Tıp alanlarında da bilgiler veren Altıntaş, ‘’OCG Terapi, Ozon Terapisi, Akupunktur, Hacamat, Proloterapi, Kinesiyoloji, Mezoterapi uygulamalarının hastanede verildiğini belirterek, ‘’ Bazı hastalarımıza bir uygulama bazı hastalarımıza ise birden fazla uygulama aynı rahatsızlık için yapılabiliyor. Genelde bu yöntemleri uyguladığımız hastalarda rahatlama oluyor. Bel fıtığı rahatsızlığı için ameliyat olan ama ağrıları devam eden bir hastamıza dokuz seans uyguladık. Proliferatif ve irritan solüsyonların eklem bağ dokusu içine enjekte edilmesi ile yapılan bu tedavi sayesinde hastamız sağlığına kavuştu ve bizlere teşekkür etti. Onlardaki gözle görünür iyileşmeyi ve mutluluğu görünce bizler de mutlu oluyoruz’’ şeklinde konuştu.

Farklı Geleneksel Tıp Uygulamalarının farklı hastalıklara şifa kaynağı olduğunu söyleyen Altıntaş, ‘’Ozon terapisi kan akışını hızlandırıyor, ağrıları azaltıyor ve bağışıklığı artırıyor. Akupunktur ile migren ağrılarına müdahale edilebiliyoruz. Proloterapi ile zedelenmiş ya da işlevini yitirmiş eklem, kıkırdak, bağ ve tendonlara bu dokuları yeniden yapılanma ve kendi kendini tamir etme aşamasına sokacak bir sıvı karışımı enjekte edebiliyoruz. Yine Kinesiyoloji uygulamalarımız ile hastaların vücutlarındaki enerji noktalarına masaj ve rahatlama tekniği uyguluyor hastanın enerji dengesini yeniden kazanmasına yardımcı oluyoruz’’ diye konuştu.

Altıntaş, kronik sorunlarına çözüm arayanları Çankırı Özel Karatekin Hastanesi GETAT merkezine bilgi almak için beklediklerini aktardı.

reklam

YORUM YAP