13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ALLAH NAZARLARDAN SAKLASIN

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz göreve geldiği günden beri yerinde durmuyor, Çankırı’nın en ücra noktalarına kadar ziyaret ve incelemelerde bulunarak nerede ne sıkıntı var, hangi ilçenin hangi köyün neye ihtiyacı var tek tek not alıyor, kimisini anında çözüyor kimisini de ilgili birimlere bildirerek bir an önce çözüme kavuşturulmasını sağlıyor. Haftaya İl İdare Şube Başkanları toplantısıyla hızlı […]
Çankırı - 10 Temmuz 2020 23:56 A A

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz göreve geldiği günden beri yerinde durmuyor, Çankırı’nın en ücra noktalarına kadar ziyaret ve incelemelerde bulunarak nerede ne sıkıntı var, hangi ilçenin hangi köyün neye ihtiyacı var tek tek not alıyor, kimisini anında çözüyor kimisini de ilgili birimlere bildirerek bir an önce çözüme kavuşturulmasını sağlıyor.

Haftaya İl İdare Şube Başkanları toplantısıyla hızlı bir başlangıç yapan Vali Ayaz, yeni dönemde düzenli ve uyumlu bir çalışma ortamı oluşturma çabasında olacaklarını, vatandaşların kamu kurumlarındaki işlerinin görülmesinde sorun yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını ifade ederek, “Çözüm odaklı olacağız. Bir sorun için kuruma geldiğinde vatandaşın memnun bir şekilde kurumdan ayrılması gerekiyor. İnşallah hep beraber düzenli ve iyi bir çalışma dönemi geçireceğiz.” dedi.

Ardından Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ahmet Çetin ve diğer görevlilerle birlikte, yaklaşık 5 bin yıldır tuz üretimi için kullanılan ve turizm amaçlı kullanılmak üzere galeri çalışmaları yapılan Tuz Mağarası’nı gezen Vali Ayaz, Çankırı’nın turizm hacmini arttırmak için yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.

Son olarak İl Sağlık Müdürlüğü’nde incelemelerde bulunan Vali Ayaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ve diğer yetkililerden, müdürlüğün çalışmaları, genel iş yürütümü, personel durumu ve diğer konular hakkında gerçekleştirilen toplantıda ayrıntılı brifing aldı.

7 Temmuz Salı gününü Eldivan ziyaretine ayıran Vali Abdullah Ayaz, Eldivan Kaymakamı Emre Oğuztürk ve Belediye Başkanı Mustafa Lafçı’yı ziyaret ederek Eldivan’da yapılan, yapılmakta olan ve planlanan projelerle ilgili detaylı bilgi aldı. 15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Hasan Gülhan ve kardeşi Şehit Piyade Üsteğmen Yılmaz Gülhan’ın ailesini ziyaret etti. Şehitlerimizin ailesi ile yakından ilgilenen Vali Ayaz, “büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman yanlarında olacağını” ifade ederek, “vatan için canını feda etmiş şehitlerin kanlarının yerde kalmadığını” söyledi. Şehitlerimiz için Kur’an tilaveti yapılarak dualar edildi. Vali Ayaz yapılan duanın ardından Eldivan Şahin Tepesi, mesire alanları, Eldivan Göleti ve Seydi Köyündeki Hacı Muradı Veli türbesinde incelemelerde bulundu.

8 Temmuz Çarşamba Vali Ayaz’ın Kurşunlu ve Çavundur ziyaretleriyle geçti. Kaymakam Mehmet Fatih Koca ve Belediye Başkanı Şakir Kaymak’la görüşen Vali Ayaz, ilçe ve ilçedeki çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Şehit Aydın Çopur ve Şehit Er Latif Aşıkmuslu’nun ailelerini de ziyaret eden Vali Ayaz ailelerle bir süre sohbet etti. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından ilçeden ayrıldı.

9 Temmuz Perşembe günü Korgun ilçemizi ziyaret eden Vali Abdullah Ayaz, Kaymakam Göksel Yüksel ile Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan ve ilçedeki kurum amirlerinden ilçe hakkında detaylı brifing aldıktan sonra Korgun’da bulunan Çocuk Evlerinde incelemelerde bulundu. Daha sonra Korgun Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Farika Giyim Fabrikasını da gezen Vali Ayaz, maske üretiminde sorumluluk alan fabrika çalışanlarına teşekkür etti.

Perşembe gününe İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık ve Meclis Üyeleri’nin hayırlı olsun ziyaretleriyle devam eden Vali Ayaz, İl Genel Meclisi Başkanı Çıbık’tan meclis, encümen ve komisyon toplantıları, 2020 yılı içerisinde KÖYDES, İl Özel İdaresi ve birlikler tarafından şu ana kadar gerçekleştirilen projeler ile yatırımlar hakkında ayrıntılı bilgi aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan Tekin ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin hayırlı olsun ziyaretinde Vali Ayaz kendisine başarı dileklerini ileten ve yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulunan CHP İl Başkanı İlhan Tekin ve yönetimine teşekkür etti.

Haftanın son işgününde İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde incelemelerde bulunan Vali Ayaz, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Yusuf KETEN ve Göç İdaresi personelinden İl Göç İdaresinin genel iş yürütümü, personel durumu, ilimizdeki yabancıların durumu ile ilgili istatistiki bilgiler aldı. 

Valilik Birim Müdürleri’nin hayırlı olsun ziyaretleriyle haftayı tamamlayan Vali Ayaz, birim müdürlerinden müdürlükleriyle ilgili bilgi aldı.

Yeni Çankırı Valisi Abdullah Ayaz’ın il, ilçe ve köylerdeki gezi ve incelemeleri halktan da çok olumlu tepkiler almaya devam ediyor. Yeni Valinin ayağının tozuyla Çankırı’yı karış karış gezerek şehrin ve halkın ihtiyaçları, sorunları hakkında bilgi toplayıp bütün bu sıkıntılara en kısa zamanda çözüm araması ve bir çok sorunu anında çözmesi, Çankırı halkına karşı olan samimi ve candan tutumu halk arasında ilgi ve sevgiyle karşılandı. Vali Ayaz şu ana kadar gittiği her yerde sevgiyle karşılanıp dualarla uğurlanıyor.

Olay 18 ailesi olarak Sayın Valimize başarılarının devamını diliyoruz.

Çankırı - 23:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.