Açık
  • EURO
  • DOLAR

AKSU VE KARATAŞ MAHALLELERİNDE YOLLAR VE KALDIRIMLAR YENİLENİYOR

Çankırı Belediyesi, Aksu Mahallesi’nde BEDAŞ tarafından başlatılan havai elektrik hatlarının yer altına alınma projesi kapsamında bozulan yol ve kaldırımların tamirat ve yenileme çalışmalarına devam ederken Karataş Mahallesi’nde de yeni yol açım çalışmalarını tamamladı. Karataş Mahallesi’nde alt ve üstyapı çalışmaları tamamlanan yol, trafiğe açıldı. Vatandaşların mağduriyetini önlemek amacı ile Aksu Mahallesi’nin tüm cadde ve sokaklarında eş […]
Çankırı - 8 Kasım 2023 20:33 A A

Çankırı Belediyesi, Aksu Mahallesi’nde BEDAŞ tarafından başlatılan havai elektrik hatlarının yer altına alınma projesi kapsamında bozulan yol ve kaldırımların tamirat ve yenileme çalışmalarına devam ederken Karataş Mahallesi’nde de yeni yol açım çalışmalarını tamamladı. Karataş Mahallesi’nde alt ve üstyapı çalışmaları tamamlanan yol, trafiğe açıldı.

Vatandaşların mağduriyetini önlemek amacı ile Aksu Mahallesi’nin tüm cadde ve sokaklarında eş zamanlı çalışmalar yürütülüyor. Asfalt tamirat çalışmaları tamamlayan ekipler, Hürriyet Caddesi’nde ise ekonomik ömrünü tamamlamış ve bozulmuş kaldırımların tamamını yeniliyor.  Belediye ekiplerinin %90’ını tamamladığı çalışmalar sonunda Aksu Mahallesi’ndeki cadde ve sokakların çehresi yenilenmiş olacak.

Mahalle sakinlerinden gelen talepleri çözüme kavuşturan Çankırı Belediyesi, Karataş Mahallesi Şevket Baruccu Sokak’ta yeni bağlantı yolunu açtı. Yıllardır kapalı olan yol, kamulaştırılarak 18 uygulama kapsamına alındı. Enkaz bedelleri ödenen alanda yol açımı gerçekleştirildi.

Çalışmalar kapsamında Belediye ekiplerinin altyapı kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını döşedikten sonra bölgeye doğalgaz, elektrik ve Telekom hatları da çekildi. Üstyapıda kaldırım ve asfalt çalışmaları tamamlanan yol, vatandaşların hizmetine açıldı. Çankırı Belediyesinin trafik sorununa çözümü, mahalle sakinlerini de memnun etti.

Çankırı - 20:33 A A
BENZER HABERLER