Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKIL VE ZEKA OYUNLARI ÇANKIRI FİNAL YARIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11-12 Nisan günlerinde Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonunda, ilkokullar ve ortaokullar olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen final yarışmalarında ikinci gününün açılışı Vali Abdullah Ayaz’ın katılımı ile yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ve diğer yöneticiler de açılışta hazır bulundular. Vali Abdullah Ayaz’ın eğitim faaliyetlerine gösterdiği özel öneme […]
Eğitim - 12 Nisan 2023 16:18 A A

11-12 Nisan günlerinde Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonunda, ilkokullar ve ortaokullar olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen final yarışmalarında ikinci gününün açılışı Vali Abdullah Ayaz’ın katılımı ile yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak ve diğer yöneticiler de açılışta hazır bulundular.

Vali Abdullah Ayaz’ın eğitim faaliyetlerine gösterdiği özel öneme öğretmenlerimizin özverili çalışmaları da eklenince, yarışmalara öğrenci katılımı arttı ve coşkulu bir ortam oluştu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen Akıl ve Zekâ Oyunları Çankırı Final Yarışmaları zekâ dolu ve centilmenliğin hakim olduğu bir ortama sahne oldu.

Etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Vali Ayaz, zeka oyunlarının, öğrencilerin gelişiminde önemli bir etken olduğunu ifade ederek yarışmaya katılan tüm öğrencilere başarı diledi. Vali Ayaz, zeka oyunlarına katkıda bulunan eğitimcilere de teşekkür etti.

İl merkezi ve ilçelerimizdeki okullarımızda yapılan ön elemeler sonucunda her bir oyun kategorisinde birinci olan öğrencilerimiz okullarını temsil etmek üzere belirlendiler. İlimizde bulunan ilk ve ortaokullarımızdan toplam 207 öğrencimizin il finaline katılım sağladığı yarışmanın bu yıl beşincisi düzenlendi.

Yarışmalarda ilkokullar “Mangala, Pentago, Equilibrio, Q-Bitz ve Küre”, ortaokullar ise “Mangala, Pentago, Reversi, Kulami ve Küre” zekâ oyunlarında keyifli mücadeleler verdiler. “Kaybedeni Olmayan Yarışma” sloganlı etkinliğe katılan öğrencilerimiz özgüven, centilmenlik, sabır, hoşgörü, iletişim, sosyalleşme gibi becerilerini geliştirme fırsatı buldular.

Yarışmalar sonunda her bir oyun kategorisinde birinci olan toplamda on öğrencimiz Türkiye finalinde ilimizi temsil edecekler.
İlimizdeki eğitim faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve niteliğinin artırılmasına katkı sağlayan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.

Eğitim - 16:18 A A
BENZER HABERLER