reklam
reklam
DOLAR32,1921% 0.17
EURO35,0774% 0.27
STERLIN41,1700% 0.31
FRANG35,3678% 0.54
ALTIN2.427,19% -0,09
BITCOIN68.436,65-0.088
reklam

AKBAŞOĞLU VE ÇİVİTCİOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA VİDEOLU GÖNDERME

Yayınlanma Tarihi : Google News
AKBAŞOĞLU VE ÇİVİTCİOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA VİDEOLU GÖNDERME
reklam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir konuşmasında “Çankırı’da fabrika mı açtınız?” sorusuna Vekillerimizden cevap gecikmedi. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu, Kılıçdaroğlu’na önce Kurşunlu’da faaliyet gösteren Avrupa’nın en büyük seramik ve granit fabrikasından, sonra da Çankırı’mızın en büyük yatırımlarından biri olan Devrez Kızlaryolu (Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya) Barajı’ndan, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müzce ilimize ve ilçelerimize kazandırılan tesislerden seslendi.

“Yalanın ve iftiranın merkezi haline gelen CHP’nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çankırı’mızla ilgili hakikaten ipe sapa gelmez birtakım beyanatlarda bulundu. Biz de bizzat mahallinden hakikatleri ortaya koyalım dedik ve daha önce yok saydığı, sözde baraj dediği barajla ilgili nasıl bir çalışma yapıldığını, fiziki ve parasal anlamda barajın yaklaşık % 11’inin bittiğini ve şu şartlarda dahi devam ettiğini hep beraber görmüş olduk.” diyen Akbaşoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Aynı şekilde Çankırı’ya fabrika mı kuruldu dedi sayın Kılıçdaroğlu. İşte şimdi Avrupa’nın en büyük seramik ve granit fabrikasının içindeyiz. Burada yaklaşık 650 işçi çalışıyor ve Avrupa’ya Amerika’ya ihracat rekorları kırılıyor. Ey Kılıçdaroğlu Çankırı eski Çankırı değil, Türkiye eski Türkiye değil, çünkü artık Ak Parti iktidarı var Ak Parti. Bunu kafana yaz, iyi belle, iyi öğren, doğru bir bilgi üzerine söz söyle.

Hangi fabrikalar açıldı diyor, şu Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde Lastik Fabrikası, Akü Fabrikası ve Çorap Fabrikası’nda yaklaşık 4 bin işçi kardeşimiz evine ekmek götürüyor Elhamdülillah. Aynı şekilde Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi’nde, Korgun Organize Sanayi Bölgesi’nde, Şabanözü Organize Sanayi Bölgesi’nde Elhamdülillah bu Organize Sanayi Bölgeleri Ak Parti döneminde kurulmakla beraber en büyük hizmetler, en büyük istihdamlar ortaya konuyor. ERNAMAŞ’ıyla, Çorap Fabrikası’yla, elektrikli ev aletlerinin Türkiye’de Şabanözü’nde üretilerek yurtdışına ihraç edilmesiyle Çankırı rekorlar kırıyor.”

reklam

YORUM YAP