reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.3360.583
reklam

AKBAŞOĞLU: “BABAMIN VEFATINI HASTANEDEYKEN ÖĞRENDİM”

Yayınlanma Tarihi : Google News
AKBAŞOĞLU: “BABAMIN VEFATINI HASTANEDEYKEN ÖĞRENDİM”
reklam

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, yakalandığı koronavirüs nedeniyle yaklaşık 2 aydır tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Taburcu olmasının ardından evde geçirmesi gereken 1 aylık rehabilitasyon süresini de dolduran Akbaşoğlu, dün göreve başladığı TBMM’de bugün bir basın açıklaması yaptı.

“Aziz ve asil milletimize Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda o kurallara harfiyen riayet etmelerini kendi sağlıkları ve başkalarını sağlıkları açısından son derece önemli olduğunu tekrar vurgulamak isterim.” sözleriyle konuşmasına başlayan Akbaşoğlu, çoğunluğunu yoğun bakımda geçirdiği koronavirüs sürecinden bahsederek “30 Haziran tarihinde AK Parti Grubu’nda Grup Başkanvekillerimiz, İdare Amirlerimiz ile ilgili seçim yapılacaktı. Bir gün önce test yaptırmıştık. Testin sonuçları seçim yapılırken bize intikal etti. 30 Haziran’da Ankara Şehir Hastanesi’ne geçtik. Orada tedavi süreci başladı. 27 günü yoğun bakımda, 20 günü entübe olmak üzere toplam 58 günlük tedavi süreci sonunda elhamdüllah doktorlarımızın da tavsiyeleri üzerine bir aylık rehabilitasyon sürecini de geçirmek suretiyle vazifemizin başına döndük. Dün itibariyle AK Parti merkez karar Yürütme Kurulu’nun toplantısına iştirak ettik.” ifadelerini kullandı.

Sürecin ağır ve zor olduğunu söyleyen Akbaşoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Babamın vefatını hastanedeyken öğrendim. Bütün milletimizden bu pandemi süreci çerçevesinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Şu anda tedavi gören bütün hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Bu süreçte insan sevdiklerini uzaktan görmek durumunda kalıyor, temasa geçemiyor, uzaktan muhatap olmak zorunda kalıyor. Aziz ve asil milletimize Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda o kurallara harfiyen riayet etmelerini kendi sağlıkları ve başkalarının sağlıkları açısından son derece önemli olduğunu tekrar vurgulamak isterim.”

      Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Sağlık Bakanı’na, TBMM Başkanı’na, Grup Başkanı ve Başkanvekillerine, bütün siyasi partilerin temsilcilerine, Çankırılılara, Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi ve personeline ve Türk halkına teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP