-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AKBAŞOĞLU: “2018’DE YATIRIM PROGRAMINA ALINAN HASTANEMİZE YAKINDA KAVUŞUYORUZ”

Ak Parti Çankırı İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Parti İl Başkanı Abdülkadir Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan ve parti İl Yönetimi ile basın mensupları katıldı. Toplantı açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Abdülkadir […]
Çankırı - 4 Kasım 2021 21:25 A A

Ak Parti Çankırı İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısına Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Parti İl Başkanı Abdülkadir Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan ve parti İl Yönetimi ile basın mensupları katıldı.

Toplantı açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Abdülkadir Çelik, partisinin bugün itibarı ile iktidardaki 19. yılını doldurduğunu ve bu günün unutulmaması anısına bazı müjdelerinin olacağını söyledi. Çelik’in ardından söz alan Milletvekili Salim Çivitcioğlu ise, bugün Orta ilçemizi doğalgazla buluşturduktan sonra buraya geldiklerini, Ak Parti’nin yapılamaz denilenleri yapan bir parti olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Bizim Ankara’da elimiz armut toplamıyor, şehrimiz için hizmet üretiyoruz. Sayın Grup Başkanvekilimiz birazdan size bu hizmetlerimizin müjdelerini verecek. 3 Kasım 2002’den 3 Kasım 2021’e 19. yaşımız hayırlı olsun, Rabbim nice 19. yaşları kutlamayı, bu memlekete hizmet etmeyi Ak Partililere nasip etsin.”

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Emin Akbaşoğlu da, “Bugün 3 Kasım 2021 Çarşamba, Ak Parti’nin iktidara gelişinin 19. yılında Çankırı İl Başkanlığımızdayız. Ak Parti’nin kuruluşunun 20., iktidara gelişinin ve kesintisiz hizmet vermesinin 19. yılını idrak etmenin sevincini yaşıyoruz.” dedi. Ak Parti’nin, Cumhuriyet döneminde yapılan 6 bin km. bölünmüş yolu, 19 yılda 30 bin km.ye çıkararak 400 yıllık hizmeti 20 yıla sığdıran parti olduğunu söyleyen Akbaşoğlu, Çankırı halkının 2018 yılında yatırım programına alınan 400 Yataklı Devlet Hastanesi’ne çok yakında kavuşacağı müjdesini de verdi.

“Yeni Hastane, Eğitim ve Araştırma Hastanesi niteliğinde, Karatekin Üniversitesi’nde kuracağımız Tıp Fakültesi ile birlikte Üniversite Hastanesi seviyesinde hizmet verecek, Şehir Hastanesi konforu ve niteliğinde olacak. Çankırı halkı, mevcut 300 yatağımızla birlikte toplamda 700 yataklı Devlet Hastanesi’ne kavuşmuş olacak.” sözleriyle yeni kurulacak 400 yataklı hastane hakkında ipuçları veren Akbaşoğlu, Kurşunlu ilçemizde yapımı devam eden Kızlaryolu (Prof.Dr.Hasan Zuhuri Sarıkaya) Barajı’nın bitmesiyle birlikte Çankırı’nın içme ve kullanma suyunda yaşadığı olumsuzlukların önüne geçileceğini söyledi.

Akbaşoğlu, “2017 yılında yatırım programına alarak başlattığımız, Güldürcek Barajı’nın üç misli büyüklüğünde olan Kurşunlu Köpürlü Köyü’ndeki Devrez Kızlaryolu Barajı’nda son aşamaya gelinmiş durumda. Yaklaşık 160 bin dekar araziyi sulayarak bölgemize yıllık 400-500 milyon katma değer üretecek olan ve ayrıca elektrik üretimi de gerçekleşecek olan, yerden yüksekliği 92 metrelik dev  barajın perde betonu devam ediyor ve inşallah önümüzdeki yıldan sonra su tutulmaya başlanılacak. Bu arada Köpürlü Köyü sakinlerimizin yeni yerleşim yeri belirlenerek çalışmalara başlandı.” şeklindeki açıklamasıyla, Çankırı için gelecek yıllarda bizleri bekleyen kuraklık tehlikesine karşı aldıkları tedbirleri de anlattı.

Akbaşoğlu, Devlet Hastanemizin en önemli  ihtiyaçlarından biri olan Anjiyo Ünitesi için gerekli bütün çalışmaların tamamlandığını ve Anjiyo Ünitesi’nin yılbaşından itibaren hemşehrilerimize hizmet vermeye başlayacağını da sözlerine ekledi.

 

Çankırı - 21:25 A A
BENZER HABERLER