-5° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKBAŞ: “EĞİTİM HÜKÜMET MESELESİ DEĞİL DEVLET MESELESİDİR”

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Öğretmen ve öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dileyen İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, “Yaz tatili sona erdi ve artık okullarımız öğrencilerine ve öğretmenlerine kavuşuyor.” dedi. Akbaş, mesajına şöyle devam etti: “Yıllardır bir türlü düzeltilemeyen eğitim sistemine […]
Genel - 11 Eylül 2022 21:48 A A

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. Öğretmen ve öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dileyen İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, “Yaz tatili sona erdi ve artık okullarımız öğrencilerine ve öğretmenlerine kavuşuyor.” dedi.

Akbaş, mesajına şöyle devam etti:

“Yıllardır bir türlü düzeltilemeyen eğitim sistemine rağmen okullarımız pazartesi günü açılıyor. Hastalık olmadan bir eğitim ve öğretim yılının tamamlanması en büyük arzumuz. Sağlık, ekonomi ne kadar önemliyse eğitim o kadar önemlidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’. Bu söz doğrultusunda eğitim ve öğretime gereken önem verilmelidir. Özellikle siyaset hiçbir zaman eğitime karıştırılmamalıdır.  Keyfi kararlar çocuklarımızın geleceğinden çalıyor. Her yıl değiştirilen müfredat, sınav sistemi çocuklarımızın okullarına ve sisteme adapte olmasını zorlaştırıyor.

Maalesef bugün eğitim sistemimiz yap-boz tahtasına dönmüş durumda. Birinci sınıfa başlayan bir öğrencimiz başladığı sistemle 8’nci sınıfta lise sınavına, 12’nci sınıfta üniversite sınavına giremiyor. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için fen bilimleri, matematik, fizik gibi konulara müfredatta ağırlık verilmesi gerekiyor. Özellikle üniversite sınavlarda matematik sorularında doğru cevap ortalaması eğitim sistemimizin ne kadar düzensiz ve öğretici olmadığını kanıtlıyor. Eğitim hükümet meselesi değil bir devlet meseledir. Bu doğrultuda hem öğretmenlerimize hem de öğrencilerimize yol gösterici ve öğretici programlar yapmalı eğitimdeki başarımızı artırmalıyız. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamalı, tüm öğrencilerimizin aynı şartlar altında okula gitmelerine destek olmalıyız.”

Genel - 21:48 A A
BENZER HABERLER