Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKBAŞ: “ÇİFTÇİMİZ CAN ÇEKİŞİYOR ONLAR HİKAYE ANLATIYOR”

      İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan, sözde çiftçilere destek paketine tepki gösterdi. Akbaş, Erdoğan’ın çiftçilere yönelik verdiği “müjdelere” tepki göstererek, “Çiftçimiz can çekişiyor, onlar hikâye anlatıyor.” dedi. Akbaş, başta çiftçiler olmak üzere gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Çankırı’da tarımın önemli yer tuttuğunu […]
Genel - 16 Mart 2022 21:03 A A
      İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan, sözde çiftçilere destek paketine tepki gösterdi. Akbaş, Erdoğan’ın çiftçilere yönelik verdiği “müjdelere” tepki göstererek, “Çiftçimiz can çekişiyor, onlar hikâye anlatıyor.” dedi.
Akbaş, başta çiftçiler olmak üzere gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Çankırı’da tarımın önemli yer tuttuğunu anımsatan Akbaş, baharın gelmesiyle beraber çiftçilerin hazırlıklara başladığını ancak tarımın geldiği noktada özellikle mazot ve gübre zamları nedeniyle ne yapacaklarını bilemez durumda olduklarını vurguladı.
Başkan Akbaş, Çankırı ilinin ekonomisinin tarıma dayandığının altını çizerek, “İlimiz gelirinin yüzde 50’ye yakını tarım sektöründen temin ediliyor. Bildiğiniz gibi buğday, çeltik bolca üretiliyor. Bunun yanı sıra pirinç, arpa, mısır, fasulye, mercimek, burçak, patates ve şeker pancarının yanı sıra kavun ve karpuz da çok yetişir.” diye konuştu.

Çiftçiyi bitirdiler, şimdi hikâye anlatıyorlar

      AK Parti iktidarının çiftçiye çok zarar verdiğini aktaran Akbaş, “Allah aşkına bu elektrik zamları, mazotun geldiği yer ne olacak? Gübre fiyatlarına gelen zamları hepiniz biliyorsunuz. Bu şartlar altında çiftçimiz ne yapacak? Ne ekecek ne kadar ekecek? Ektiğinden ne kadar kar yapacak? Sanki bunları bilmiyorlar gibi bir de çıkıp, ‘yok mazotu düşünmeyin, yok onu düşünmeyin, ekin’ diye dalga geçercesine açıklama yapıyorlar.” şeklinde konuştu.

Başkan Akbaş, sözlerini şöyle tamamladı:
“Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kadar kötü durumun üzerine çıkıp çiftçiye müjdeler verdi. Müjdeler diyorum onun ne olduğuna siz karar verin. Neymiş Erdoğan’ın çiftçiye verdiği müjdeler? Sulama tesisleri tamamlanacak. Güneş enerjisi desteklenecek. Kredi limiti artırılacak. Verdikleri müjdelere bakar mısınız? Çiftçi gübre, mazot, tohum, ilaç, alamıyor. İcranın pençesine düşmüş, can çekişiyor; siz hikâye anlatıyorsunuz. Yazık. Geldiğiniz gibi gidiyorsunuz az kaldı.”

Genel - 21:03 A A
BENZER HABERLER