Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKARYAKITTA ZAMLAR BİTMİYOR. MOTORİNİN ARDINDAN BENZİNE DE 2 LİRA ZAM…

Geçtiğimiz hafta benzine ve motorine 5 Lira, LPG’ye ise 4 Lira artış olarak yansıyan ÖTV artışıyla benzinin litresinde 2,52 Lira olan ÖTV 7,52 Liraya, motorinde 2,05 Lira olan ÖTV ise 7,05 Liraya yükselmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise akaryakıt zamlarıyla ilgili eleştirilere, ÖTV’deki artışların 6 Şubat depremlerinin getirdiği yoğun mali yükten kaynaklandığı yönünde cevap vermiş, […]
Genel - 24 Temmuz 2023 20:50 A A

Geçtiğimiz hafta benzine ve motorine 5 Lira, LPG’ye ise 4 Lira artış olarak yansıyan ÖTV artışıyla benzinin litresinde 2,52 Lira olan ÖTV 7,52 Liraya, motorinde 2,05 Lira olan ÖTV ise 7,05 Liraya yükselmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise akaryakıt zamlarıyla ilgili eleştirilere, ÖTV’deki artışların 6 Şubat depremlerinin getirdiği yoğun mali yükten kaynaklandığı yönünde cevap vermiş, ÖTV artışının depremin etkileri ve depremle mücadele ile ilgili Türkiye’nin ihtiyaçları kapsamında yapılmış bir vergi düzenlemesi olduğunu söylemişti.

Bu açıklamaların ardından geçtiğimiz haftanın son günü dövizde ve Brent Petrol fiyatlarındaki artışlar gerekçe gösterilerek motorine 1 Lira 55 Kuruş zam yapılmıştı. Vatandaşların büyük tepkiyle karşıladığı motorin zammının ardından 25 Temmuz Salı günü de  (Bu gece yarısından itibaren) benzine 2 Lira zam yapıldı. Bu zamla birlikte Çankırı’da benzin litre fiyatı 36 Lira 65 Kuruş oldu.

 

Genel - 20:50 A A
BENZER HABERLER