-6° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKARYAKITTA ZAM YAĞMURU DİNMİYOR

Akaryakıtta zam yağmuru dinmiyor. Tüm Avrupa’yı kasıp kavuran akaryakıt krizi fiyatların sürekli artmasına yol açtı. Adeta yarış halinde olan benzin ve motorin fiyatları Ekim ayında tırmanışa geçti. Motorin litre fiyatında 87 kuruş, LPG litre fiyatında 93 kuruş olan fiyat artışı benzin litre fiyatında 14 kuruş iken bu geceden itibaren yapılacak zamla birlikte 58 kuruşa yükseldi. […]
Ekonomi - 25 Ekim 2021 19:41 A A

Akaryakıtta zam yağmuru dinmiyor. Tüm Avrupa’yı kasıp kavuran akaryakıt krizi fiyatların sürekli artmasına yol açtı. Adeta yarış halinde olan benzin ve motorin fiyatları Ekim ayında tırmanışa geçti. Motorin litre fiyatında 87 kuruş, LPG litre fiyatında 93 kuruş olan fiyat artışı benzin litre fiyatında 14 kuruş iken bu geceden itibaren yapılacak zamla birlikte 58 kuruşa yükseldi. Son benzin zammıyla birlikte yıllar sonra benzin fiyatlarını sollayan motorin de liderlik koltuğunu yeniden benzine devretti.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından bugün yapılan açıklamada benzin litre fiyatlarına bu geceden itibaren 44 kuruş zam yapıldığı bildirildi. 44 kuruşluk zam pompa fiyatlarına da yansıyacak. Benzinde 2,30  TL/LT, Motorinde 2,05 TL/LT, LPG Oto gazda ise 1 TL/LT olan akaryakıtta devletçe karşılanan ÖTV miktarları da sıfırlandığı için bundan sonraki zamların tamamının pompa fiyatlarına yansıtılacağı söyleniyor.

 

Ekonomi - 19:41 A A
BENZER HABERLER