Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AKARYAKITA MÜTHİŞ ZAM

Akaryakıt ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarında artışa gidildi. Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na Ekli (I) Sayılı Listede Yer Alan Mallara İlişkin ÖTV Tutarlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı, bu gece Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 15 Temmuz’un yıldönümünde açıklanan ve halk arasında tepkiyle karşılanan ÖTV artışı benzin, motorin ve LPG litre fiyatlarında % 20’nin […]
Çankırı - 16 Temmuz 2023 13:36 A A

Akaryakıt ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranlarında artışa gidildi. Özel Tüketim Vergisi Kanunu’na Ekli (I) Sayılı Listede Yer Alan Mallara İlişkin ÖTV Tutarlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı, bu gece Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 15 Temmuz’un yıldönümünde açıklanan ve halk arasında tepkiyle karşılanan ÖTV artışı benzin, motorin ve LPG litre fiyatlarında % 20’nin üzerinde zam olarak pompaya yansıdı.

Son yapılan zamla Çankırı’da Benzin  34.63 Lira, Motorin  33.08 Lira, LPG ise  13.93 Liradan satılacak.

Kararla, ÖTV tutarları motorinde ve 95 oktan benzinde litre başına 5 lira ve LPG’de 4 lira artırıldı. Böylece, 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatında 2,52 TL olan ÖTV 7,52 TL’ye, motorinde 2,05 TL olan ÖTV 7,05 TL’ye yükseldi.

Çankırı - 13:36 A A
BENZER HABERLER