14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

AKADEMİK ÇALIŞMA PROGRAMINA BAŞVURULAR BAŞLADI

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yapılan duyuruya göre 15 Mart – 14 Nisan arasında başvuruları yapılacak olan Akademik Çalışma Programı; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından hazırlanacak olan akademik çalışmaları teşvik etmek, çalışma hayatı ve istihdam alanına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen bir programdır. Program ile lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini araştırma […]
Çankırı - 16 Mart 2021 17:27 A A

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce yapılan duyuruya göre 15 Mart – 14 Nisan arasında başvuruları yapılacak olan Akademik Çalışma Programı; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından hazırlanacak olan akademik çalışmaları teşvik etmek, çalışma hayatı ve istihdam alanına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen bir programdır.

Program ile lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini araştırma yapmaya teşvik etmek, öğrencileri destekleyerek işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik beşeri sermaye havuzunun genişletilmesine katkı sağlamak, başarılı ülke uygulamalarının incelenerek ulusal bazda bilimsel kaynak oluşturacak akademik yayınların sayısını artırmak ve akademik çalışmaların sonuçlarının işgücü piyasasına uyarlanarak ülke menfaatlerine yönelik politikaların oluşturulmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Destek Tutarı Nedir?

Akademik Çalışma Programı kapsamında her bir başarılı çalışma için lisans öğrencilerine 2.500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 5.000 TL ve doktora öğrencilerine 7.500 TL tutarında destek sağlanacaktır. Başarılı adaylara verilecek destekler karşılıksız olacak ve destek sahiplerine herhangi bir sorumluluk yüklemeyecektir.

Başvuru Rehberi ‘www.akademi.iskur.gov.tr’ adresinde yayınlandı

Programa başvurmak için detaylı bilgilerin ve başvuru rehberinin bulunduğu www.akademi.iskur.gov.tr web sitesini ziyaret ediniz

Çankırı - 17:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.