reklam
reklam
DOLAR 31,0224 % 0.04
EURO 33,7113 % 0.32
STERLIN 39,3752 % 0.27
FRANG 35,3089 % 0.15
ALTIN 2.022,09 % 0,19
BITCOIN 1.611.673 -1.118
reklam

AK PARTİ’DEN ÖNCE HALK SONRA BASIN TOPLANTISI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Ak Parti İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Abdulkadir Çelik’in başkanlığında dün düzenlenen Halk Buluşmasına Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, Gençlik Kolları Başkanı M.Furkan Altuntaş, yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.

Halk Buluşmalarının sürekli olacağını ve vatandaşların sorunlarını dinleyip çözüm üretmeye devam edeceklerini belirten Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik “Çankırı’da güzel gelişmeler oluyor. Öncelikle bizim girişimlerimiz sonucunda Cumhurbaşkanımızın Ulaştırma Bakanımızı Çankırı’ya göndermesi ve Bakanımızın talimat vermesiyle birlikte Çevreyolu, Korgun-Kurşunlu yolu, Şabanözü-Çubuk yolu çalışmalarına tekrardan başlandı. İkizören grup yolunda da yakın bir tarihte ihale süreci başlayacak” şeklinde konuştu.

Çelik’in ardından söz alan Milletvekili Salim Çivitcioğlu da Çevreyolu ile ilgili sıkıntıları Cumhurbaşkanı’na anlatıp çalışmaların yeniden başlamasını sağlayan İl Başkanı Abdulkadir Çelik’e teşekkür etti. Çivitcioğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Daha önce Çankırı’da fitne fesat ölmüştür demiştim, aramızda hiçbir sıkıntı yok. Grup Başkanvekilimiz’in destekleriyle Ankara’daki bütün işleri birlikte takip ediyoruz. Böyle olmasaydı Orta ve Eldivan ilçelerimize doğalgazı getiremezdik. Yaz itibarıyla iki ilçemizde de doğalgaz çalışmaları başlıyor.

Yıldıztepe Kayak Merkezi’ndeki telesiyejin kapalı kabinli, daha hızlı bir sisteme dönüştürülmesi ve Yıldıztepe’nin sadece kış sezonunda 2 – 3 ay için değil bütün bir yıl turizme açık hale getirilmesi için bakanlık düzeyinde yazışmalarımızı yaptık.

Türkiye’nin yüzme havuzu olmayan tek ili ünvanımızı artık bırakıyoruz. Bakanımız yüzme havuzu için talimat verdi, bu yaz inşallah çalışmalar başlayacak. Hafta sonunda Çankırı’da Türkiye Bayan Boks Müsabakaları vardı. 600’ü sporcu toplamda bin kişiyi misafir ettik. Yeni Gençlik ve Spor İl Müdürümüz’ün girişimleriyle bundan sonra da birçok spor dalındaki müsabakalar Çankırı’da yapılacak. Bu da esnafımıza bir nefes aldıracak.

Devlet Hastanesi için yer arayışlarımız sürüyor. Ankara yolundaki tesbit edilen yerin zemin etüt çalışmaları henüz bitmedi. Eğer zemin uygun çıkmazsa Yapraklı yolu, Kırkevler Özel İdare ve İl Jandarma Komutanlığı’nın olduğu yerleri de alternatif yerler olarak düşünüyoruz.

Çevreyolu ile Cezaevi arasında 566 konutluk bir toplu konut alanı oluşturuluyor. Yapraklı yolu cezaevi önündeki yolun ihalesi de bu ay içinde yapılarak çalışmalara başlanacak. Çevreyolunda ve Korgun – Kurşunlu yollarında da çalışmalar devam ediyor.

Nisan ayı içinde Çankırı’da bir Tarım ve Ticaret Fuarı yapmayı düşünüyoruz. Daha önce Çankırı’da Tarım Fuarı yapılmamıştı, bu bir ilk olacak. Geri Gönderme Merkezi’ndeki güvenlikçi arkadaşlarımız da bu ay sonu ya da en geç önümüzdeki ay başında yeniden görevlerine geri dönebilecekler.

Bir kongre sürecine girdik, Nisan ayında İlçe Kongreleri bitecek. Sonra Kadın ve Gençlik Kongreleri ile İl Kongreleri yapılacak. 2023 yılına kadar Çankırı’nın tüm eksiklerinin giderileceği bir süreci yönetiriz inşallah. Bu süreçte eksiklerimiz noksanlarımız olabilir, bunlarla ilgili eleştiriye açığız.”

reklam

YORUM YAP