reklam
reklam
DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.970,000.171
reklam

AK PARTİ KADIN KOLLARI MELİKE ÇİLHAN’LA DEVAM DEDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK PARTİ KADIN KOLLARI MELİKE ÇİLHAN’LA DEVAM DEDİ
reklam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının ardından, pandemi tedbirleri nedeniyle uzun süredir yapılamayan siyasi parti kongreleri kaldığı yerden devam ediyor. Bugün yapılan Ak Parti Çankırı Kadın Kolları İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi, Melike Çilhan’ın güven tazelemesiyle sona erdi. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç,  Ak Parti eski İl Başkanı Celal Kaman, Çankırı eski Belediye Başkanı İrfan Dinç, İlçe Belediye Başkanları, Ak Parti İl ve Merkez İlçe Teşkilatları, Ak Parti İlçe Başkanları, siyasiler ve çok sayıda davetlinin katıldığı kongrede organizasyonun kusursuzluğu dikkat çekti.

Son birkaç aylarını kongre için hazırlanmakla geçirdiklerini belirten Ak Parti’li hanımlar özellikle son haftalar gecelerini gündüzlerine katarak hazırlandıklarını ama sonuçlarını görünce yorgunluklarını unuttuklarını dile getirdiler. Kongrede bir konuşma yapan hem eski hem yeni İl Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan şunları söyledi:

“Çankırı Ak Parti Kadın Kolları olarak 11 İlçe, 3 Belde, 95 Mahalle, 371 Köy Başkanlarımız ve Yönetimleri ile birlikte 2020 yılında Gönül Seferberliği çalışması kapsamında 2500 yeni üye kaydı gerçekleştirerek Kadın Üye sayımızı 15.400’e yükselttik. Gelinen bu durumda, Çankırı Ak Parti Teşkilatının %45’ini Kadınlarımız oluşturmaktadır. Mevcut 736 sandığımıza her sandıkta 3 Kadın Üyemiz olacak şekilde Sandık Yönetim Kurullarımızı oluşturma çalışmalarına başladık.

      2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize de hep birlikte inşallah erişeceğiz.

Kadınlar fedakar insanlardır. Yeri gelir Erzurum da Kara Fatma olur , Balkanlar dan Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır. Yeri gelir Şerife Bacı olur bu yolda kendisi de şehadete yürür. Yeri gelir Nene Hatun olur. Yıldız Gürsoy olur , 15 Temmuzda hain darbecilerin karşısına yiğitçe dikilerek şehadete ulaşır. Kadınlarımızın tarihe altın harflerle yazılacak hikayeleri vardır. Bizler de Şerife Bacılar , Nene Hatunlar , Yıldız Gürsoyları örnek alarak bu siyaset sahnesinde Sayın Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Lütfiye Selva ÇAM’ın önderliğinde  bu davada yer almaya gayret edeceğiz.

Kuruluşundan bu güne, davamıza hizmet etmiş olan İl İlçe Kadın Kolları Başkanlarıma ve Yönetimlerine ayrı ayrı teşekkür ediyor birlik beraberlik içinde hizmet etmeyi temenni ediyorum.

Millete hiçbir Gelecek vadetmeyen ve hiçbir derdine deva olmayanlardan olmadık, olmayacağız.  Ak Parti milletin partisidir. Bu davaya gönül veren, hizmet etmek isteyen herkesi partimizde görmek bizi çok mutlu edecektir.

Malumunuz üzere bütün dünyada ve ülkemizde görülen koronavirüs (Covid 19) salgınından tedbirlere uyarak üstesinden geleceğimize inancım sonsuzdur. Bu salgında vefat edenlere Allah’tan rahmet hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Ayrıca bu süreçte fedakarca hizmet eden başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluş çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

reklam

YORUM YAP