16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇELİK: “34. AHİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN”

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, 34. Ahilik Haftası dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı. “Ahilik teşkilatı, toplumda huzur ve barışı temin eden bir kültürdür. Dürüstlük, güvenilirlik, kul hakkı, helal lokma, çalışma, yardımlaşma, paylaşma gibi ahlaki erdemler, ‘Ahilik’ kavramının temel taşıdır. Ahiler, ticari çıkar gütmeden mutluluğu halka hizmet edip, yararlı olmakta arayan kimselerdir.” diyen Çelik, […]
Çankırı - 14 Eylül 2021 14:56 A A

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, 34. Ahilik Haftası dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı. “Ahilik teşkilatı, toplumda huzur ve barışı temin eden bir kültürdür. Dürüstlük, güvenilirlik, kul hakkı, helal lokma, çalışma, yardımlaşma, paylaşma gibi ahlaki erdemler, ‘Ahilik’ kavramının temel taşıdır. Ahiler, ticari çıkar gütmeden mutluluğu halka hizmet edip, yararlı olmakta arayan kimselerdir.” diyen Çelik, mesajına şu şekilde devam etti:

“Fazileti ve çalışkanlığı esas alan Ahilik Teşkilatı, Türk tarihinde ve Anadolu’nun kadim şehri Çankırı’da önemli bir yere sahiptir. Bilginin hikmetle ve ahlakla buluştuğu Ahilik, hamt, şükür, kanaat ve hepsinin üzerinde kardeşlik duygularını pekiştirir. Ahilik sadece iktisadi hayatı yönlendiren bir kurum olmanın ötesinde, temelinde vatan, millet sevgisi bulunan, Türk Milleti’ne has sosyo-ekonomik bir sistemdir.

Türk milletinin karakterini ortaya koyan bu kadim anlayışın devam etmesi ve yaşatılması için her vatandaşımıza, özellikle de esnaf ve sanatkarlarımıza önemli görevler düşmektedir.

34. Ahilik Kültür Haftası vesileyle, bu büyük teşkilatı kuran Ahi Evran-ı Veli’yi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm esnaf ve meslek kuruluşlarının Ahilik Haftası’nı kutluyoruz. Tüm milletimize ve atalarının mirasına sahip çıkan esnaf ve sanatkarlarımıza şükran ve saygılarımızı sunuyoruz.”

Çankırı - 14:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.