reklam
reklam
DOLAR31,5736% 0.66
EURO34,3320% 0.82
STERLIN40,0888% 0.87
FRANG35,6844% 0.46
ALTIN2.148,99% 0,00
BITCOIN2.154.5858.686
reklam

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇELİK 2019’U DEĞERLENDİRDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Ak Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, düzenlenen basın toplantısında gündemdeki konulara dair basın mensuplarının sorularını cevapladı. Çelik konuşmasına “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a ve bu zorlu yolculukta onu yalnız bırakmayan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye Allah’tan sağlık ve uzun ömürler diliyorum” diyerek başladı.

Halen devam eden Barış Pınarı Harekâtı’nda ve yurt içinde sürdürülen terörle mücadele operasyonlarında vatanımızı korumak için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize de acil şifalar ve uzun ömürler dileyen Çelik, delege seçimleri hakkında da “gerçekleştirmiş olduğumuz delege seçimlerimizin ve akabinde başlayacak olan ilçe ve il kongrelerimizin partimize ve tüm Çankırı’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Parti ayrımı yapmaksızın, İl ve ilçe Belediye Başkanlarımızla birlikte, Çankırı’mıza yapabileceğimiz hizmetler için Ankara’da tüm Bakanlıklarla görüşmeler yaptıklarını belirten Çelik yaptıklarını ve yapmayı planladıklarını şöyle anlattı:

  • İl Göç İdaresi, Geri Gönderme Merkezi’nde çalışan personelin 6 aylık çalışma sürelerinin bitmesinin ardından ihale sürecinin başlatılması ve en kısa sürede işe başlatılmaları konusunda milletvekillerimiz ile birlikte girişimlerde bulunduk ve gayet olumlu sonuçlar aldık. İnşallah ihale sürecinin sona ermesi ile birlikte Çankırı’lı hemşerilerimiz yeniden işlerine başlayacaklardır.
  • Kurşunlu’da halen kapalı olan Seramik Fabrikası’nın yeniden faaliyete geçmesi için Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımızla birlikte Halk Bankası Genel Müdürü ile borç yapılandırılması ve yeniden kredilendirme konusunda yaptığımız görüşmelerden olumlu sonuçlar aldık. İnşallah bu fabrikamızı da 2020 Ocak ayı içerisinde faaliyete geçireceğiz. Kış gününde iş imkanına kavuşacak vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum.
  • Sürekli olarak halkın içindeyiz, STK’larla sürekli bir araya geliyoruz, halkımızın her türlü sorunlarını dinliyor, çözüm bulmak için tüm birimlerimizle var gücümüzle çalışıyoruz. Şehrimizde yaşayan her bireyin sorunu bizim sorunumuz, sorunları çözmek ve bu sürecin takipçisi olmak bizim sorumluluğumuzdur. İktidar Partisi İl Başkanlığı olarak her zaman iyi ve güzel yapılan işlerin yanında, yanlış ve halkımızı mağdur edecek işlerin karşısında olduk. Verilen sözlerin de takipcisi olmaya devam edeceğiz.
  • Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi biz de “hayra motor, şerre fren” olmaya devam edeceğiz. Siyasi görüş ve parti ayrımı yapmaksızın bizler hep birlikte Çankırı’mızın kalkınması için kenetlenerek gece gündüz çalışacağız. Tabi bu arada bu birlikteliği çekemeyerek uzaktan uzağa yalan-yanlış haberler yapan ve yaptıranların da siyaset tarihinden silinip gideceğinin bilinmesini istiyorum.
  • Amerikan Senatosu’nda alınan ve Türkiye’yi Ermeni soykırımı yapmakla suçlayan karar bizim için yok hükmündedir. Tarihi, katliamlar ve köleliklerle dolu olan zalim devletlerin, hoşgörü ve adaletin sembolü olan Osmanlı Devleti ve Türkler hakkında böylesine asılsız ithamlarda bulunmaya hakkı yoktur.
  • Ayrıca Doğu Türkistan’da ve tüm dünyada, Türk asıllı ve müslüman kardeşlerimize yapılan zulmü de kınıyor ve bu zulmün sona erdirilmesi için devlet olarak yapılabilecek her şeyi yaptığımızın bilinmesini istiyoruz.
reklam

YORUM YAP