29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

AK PARTİ İL BAŞKANI AV. ABDULKADİR ÇELİK’İN BASIN AÇIKLAMASI

İlimizdeki 19 Mayıs kutlamalarında CHP İl Başkanı İlhan Tekin ile Milletvekillerimiz arasında yaşanan kısa süreli tartışmanın yankıları sürüyor. Bayram kutlamalarında böyle bir olay yaşandığı için üzüntülerini dile getiren Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, bir basın açıklamasıyla konuya açıklık getirdi. “İlimizde yayın yapan bazı basın yayın kuruluşlarında çıkan haberler dolayısıyla açıklama yapma gereği doğmuştur.” diyen […]
Çankırı - 21 Mayıs 2021 09:12 A A

İlimizdeki 19 Mayıs kutlamalarında CHP İl Başkanı İlhan Tekin ile Milletvekillerimiz arasında yaşanan kısa süreli tartışmanın yankıları sürüyor. Bayram kutlamalarında böyle bir olay yaşandığı için üzüntülerini dile getiren Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, bir basın açıklamasıyla konuya açıklık getirdi. “İlimizde yayın yapan bazı basın yayın kuruluşlarında çıkan haberler dolayısıyla açıklama yapma gereği doğmuştur.” diyen Çelik açıklamasında şunları söyledi:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Çankırı Valiliğince düzenlenen Gençlik Yürüyüşüne Ak Parti Grup Başkanvekili Çankırı Milletvekilimiz Av. Muhammed Emin AKBAŞOĞLU, Çankırı Milletvekilimiz Salim ÇİVİTCİOĞLU ve Ak Parti Çankırı İl teşkilatımızla birlikte yoğun bir katılımla iştirak ettik.  Gençlik Spor İl müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş İl Protokolü, Gençlerimiz ve Halkımızın katılımıyla çoşkulu bir şekilde gerçekleşerek Anıt alanında sona erdi. Yürüyüş sonrasında Gençlerin ve yürüyüşe iştirak eden vatandaşların Milletvekillerimiz ve İl Protokolü ile günün anlamına istinaden resim çektirmek istemesi üzerine, Milletvekillerimiz tören alanında gençlerimiz ve Şehit ve Gazi aileleri ile resim çektirmiştir.

Milletvekillerimiz tekrar tören alanındaki yerlerine geçmek üzere iken gençlerin ve halkın bu teveccühünü hazmedemeyen Millet ittifakı ortakları CHP ve İyi Parti İl Başkanlarının Siyasi ve İnsani nezaket ölçülerine sığmayan yüksek sesli provokasyonu ile karşılaşmışlardır. Milletvekillerimiz ve tören alanında bulunan diğer katılımcılar törenin devamında hep birlikte İstiklal Marşını okumuşlar ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Anıt alanına Çelenk koyma merasimiyle birlikte tören sona ermiştir.

Milletin iradesi sonucu Çankırı’yı Meclis’te temsil eden Milletvekillerimize bu şekilde özellikle CHP İl Başkanı tarafından yapılan yakışıksız sözlü saldırıları şiddetle kınıyoruz. Binlerce Askerimizi, vatandaşımızı şehit eden PKK terör örgütünün temsilcisi HDP ile ittifak kuran, HDP’ye Bakanlık verme planları yapan bir partinin temsilcisinin, Ulusal Kurtuluş mücadelesinin İlk Adımlarının atıldığı 19 Mayıs günü, Milletin oylarıyla seçilmiş Milletvekillerine Bayrak ve İstiklal Marşı üzerinden ithamda bulunması Millet İttifakının iki yüzlülüğünün tam bir göstergesidir. Bu konudaki değerlendirmeyi Kamuoyunun takdirlerine bırakıyor, tüm hemşehrilerimize saygılarımı sunuyorum.”

 

Av.Abdulkadir Çelik

AK Parti Çankırı İl Başkanı

Çankırı - 09:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.