reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

AK PARTİ AYNI HATALARA DÜŞMEMELİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK PARTİ AYNI HATALARA DÜŞMEMELİ
reklam

Yerel yönetimler seçimlerine doğru yaklaştığımız bugünlerde aday adayları sahaya çıkmaya başladı. Gündem yerel yönetimler seçimleri olduğu için özellikle 2019 yılında yapılan seçimlere yönelik hem tespitimi hem de uyarımı dile getirmek istiyorum.

2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi iktidar partisi Ak Parti’nin aday tespitinde bir çok yerde hata yaptığını seçimler sonrası net bir şekilde görmüş olduk.

Malum Ak Parti başta büyük şehirler olmak üzere bir çok il ve ilçe belediyesini kaybetmişti. Kayıpların en büyük nedeninin yanlış aday tespitinden kaynaklandığını vatandaşın vermiş olduğu mesajda net bir şekilde görmüştük.

Özellikle İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bir çok yerde vatandaşın anketlerde görmek istediği adaylar sahaya çıkmamış ve seçimlerde dayatılan adaylar vatandaştan veto yemişti.

2019 öncesine gittiğimizde yazmış olduğum bir çok yazımda ve uyarılarımda haklı çıktığım, seçimler sonrası anlaşılmıştı. O günlerde birilerinin adamı diye aday gösterilen isimlerin, vatandaşın barikatına takılacağını net bir şekilde ifade etmiştim.

İşte bugün de o günlerde yapmış olduğum uyarıları bir kez daha yapmak istiyorum: Sokağın sesine kulak tıkanması ve vatandaşın dinlenmemesi yine 2019’daki sonucu doğuracaktır.

Kibirli, vatandaşa tepeden bakan, küçük dağları ben yarattım edasıyla dolaşan ve kendisini vatandaşın üstünde gören adayların tespit edilmesi ve böylesi adaylarla seçime gidilmesi sonuç olarak hüsranla sonuçlanacaktır.

Unutulmamalıdır ki, hiç kimse ama hiç kimse vatandaşın üzerinde değildir. O açıdan milletin içinde olan hoşgörülü ve erdemli adaylarla seçimlere gitmek en doğru hamle olacaktır.

Beni takip edenler 2019 öncesi yaptığım yayınları çok iyi bilirler. O günlerde özellikle Ak Partinin aday belirlemede bir çok yerde yapmış olduğu hatayı dile getirmiş ve o bölgelerde seçimin kaybedilceğini önceden beyan etmiştim.

Nitekim o bölgelerde de seçimler kaybedilmişti. Özellikle bugün de o günlerde yapmış olduğum uyarıyı yenilemek istiyorum ve aynı hatanın tekrar edilmemesi uyarısında bulunmak istiyorum.

Siyaset birilerinin gönlünü hoş etme sanatı değildir. Siyaset milleti memnun etme ve hizmet etme aracıdır. Bu bilinçle hareket edilmesi gerekir.

Eğer 2019 seçimlerinde nerelerde yanlış yapıldığı sorulacak olursa bölgeleri ve şehirleri tek tek örnekleriyle ismen sayabilirim.
Ahbap çavuş ilişkisi ve maddi gücün gözetilmediği bir aday tespit süreci diliyorum. Ümit ediyorum ki; Geçmişteki hatalar bu seçimler öncesi göz önünde bulundurulur ve milletin istediği adaylar tespit edilerek seçime gidilir.

Bu dilek ve temennilerle milletin içerisinde bir gazeteci olarak uyarımı yinelemek istiyorum:

AK PARTİ 2019 SEÇİMLERİNDEKİ HATALARA DÜŞMEMELİ…

Kalın sağlıcakla…

Okan GEÇGEL

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.