reklam
reklam
DOLAR32,2494% 0.07
EURO35,0152% 0.1
STERLIN41,3964% 0.53
FRANG35,2838% 0.09
ALTIN2.412,01% 0,09
BITCOIN67.328,40-2.818
reklam

AİLE HEKİMLERİ VE KADIN DOĞUM UZMANLARINA AŞIRI AKTİF MESANE (HİPERAKTİF MESANE) SEMİNERİ VERİLDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Geçtiğimiz hafta Aile Hekimlerine yönelik düzenlenen eğitim semineri Koç Otel’de yapıldı. Çankırı genelinde merkez ve ilçelerden yaklaşık 25 Aile Hekimi ve Kadın Doğum Uzmanlarıda katılım sağladı.
Seminere eğitimci olarak katılan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Mesul Müdürü ve Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem DİLMEN; “Hiperaktif Mesane” olarak da bilinen aşırı aktif mesanenin sık idrara çıkma, idrar yapmak için uyanma, yetişememe şeklinde idrar kaçırma vb şikayetleri ile tanı ve tedavide uygulanan yöntemleri anlattı.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız DİLMEN; “Eğitimin merkezi sistem dahilinde yani Sağlık Bakanlığı onaylı, bu tarz hizmet içi eğitim seminerlerinin hekimlerimizin kendilerini geliştirme ve güncellemeleri adına oldukça faydalı olacağına inanıyorum, bu haftaki konumuz toplumda oldukça sık rastlanılan, bayan ve erkeklerde ciddi sosyal problemlere yol açan ve idrar kaçırmanın başlıca sebeplerinden olan mesane hiperaktivitesi idi.
Bu hastalıkla ilgili olarak tanı tedavi ve yenilikleri konuştuk.
Eğitimimize Kadın Doğum Uzmanı arkadaşların da katılımı beni ziyadesiyle mutlu etti. Keyifli ve verimli bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Bu tarz uzman ve aile hekimlerine yönelik toplantılara il dışında da eğitimci olarak katılmaktayım. Önümüzdeki günlerde yine ilimiz genelinde benzer toplantıları düzenlemeye devam etme düşüncesindeyiz. Katılan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

reklam

YORUM YAP