13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AHMET MECBUR EFENDİ BİLİM VE SANAT MERKEZİ BİR İLKİ DAHA GERİDE BIRAKMANIN GURURUNU YAŞIYOR

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan, yürütücülüğünü  kurum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Emine Irmak Ersin’in üstlendiği ve 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında desteklenmeye hak kazanan “Bugünün Yarınları” adlı proje başarıyla tamamlandı. Proje yürütücüsü Emine Irmak Ersin, geleceği inşa edecek gençlerimizi 21. yüzyıl becerileriyle donatmak olan projeyle farklı liselerden öğretmenler […]
Eğitim - 5 Ekim 2021 21:44 A A

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan, yürütücülüğünü  kurum Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Emine Irmak Ersin’in üstlendiği ve 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında desteklenmeye hak kazanan “Bugünün Yarınları” adlı proje başarıyla tamamlandı.

Proje yürütücüsü Emine Irmak Ersin, geleceği inşa edecek gençlerimizi 21. yüzyıl becerileriyle donatmak olan projeyle farklı liselerden öğretmenler ve öğrenciler bir hafta boyunca teknoloji eğitimleri aldıklarını, mühendislik alanında günümüzde kullanılan popüler teknolojilerle tanıştıklarını belirtti. Bir yandan robotik kodlama, enerji kaynakları, yapay zeka, kuantum fiziği, nesnelerin interneti, hologram gibi konularda eğitimler alırlarken bir yandan da hayal kurup yazdıklarını, kestiklerini, yapıştırdıklarını  ve sürekli ürettiklerini ifade eden Ersin, proje boyunca katılımcıların teknolojiyle, bilimle ve sanatla iç içe olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve kendisinin de böyle bir ilke imza atmanın büyük gurur ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kurum Müdürü Ahmet Tuğrul Değirmenci ilimizde yapılan bu projelerle nice Aziz Sancarların, Canan Dağdevirenlerin, Selçuk Bayraktarların yetişmesi en büyük temennilerinin olduğunu belirterek kurum olarak daha nice ilklere imza atacaklarını söyledi. Projede kendilerine destek olan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Çankırı Karatekin Üniversitesine, Çankırı Belediyesine, Maltepe Üniversitesinden gençlerimizi aydınlatmak için gelen Prof. Dr. Asaf Varol’a, Bozok Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Yaz’a , Karatekin Üniversitesinden  Dr. Öğretim Üyesi Musa Faruk Çakır’a ve Dr. Öğretim Görevlisi Fatih Issı’ya, tüm kurum çalışanlarına ve proje katılımcılarına teşekkürü bir borç bildiğini ifade etti.

Eğitim - 21:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.