reklam
reklam
DOLAR32,2703% 0.06
EURO35,0322% -0.06
STERLIN41,1770% -0.01
FRANG35,3836% 0.1
ALTIN2.443,45% -0,14
BITCOIN68.449,99-1.477
reklam

AHMET KURT: “ÜLKÜCÜ ÜLKÜCÜNÜN ÖZ KARDEŞİDİR”

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yeni İl Başkanı Ahmet Kurt ve yeni Yönetim Kurulu, Çankırı basınıyla bir araya geldi. Yaptığı basın açıklamasında partisinin Yönetim Kurulu’nu tanıtan Kurt, bir aylık icraatlarını ve bundan sonraki hedeflerini anlattı. Basın açıklamasının ardından habercilerin sorularını cevaplayan Ahmet Kurt, hastane konusunda sorulan bir soruya “Hastanenin en kısa zamanda Çankırı merkeze yakın bir yere yapılmasını arzularız” diye cevap verdi.

Ahmet Kurt, “Çankırı’mızda görev yapan, yazılı ve görsel basının güzide temsilcileri basın emekçileri değerli arkadaşlar” diye başladığı açıklamasına şöyle devam etti:

“Türk basınının, özellikle de yerel basının milli mücadele yıllarında, milli duygulara hitap ederek birlik ve beraberliğimizin sağlanması yönünde görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini ve Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişinde yürek sesi olduğunu biliyoruz. Dünyanın ve ülkemizin oldukça önemli bir süreçten geçtiği bu günlerde; duyarlılık göstererek davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyor, tüm hazirunu saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
Sözlerime başlarken geçtiğimiz günlerde vefatının 25. Sene-i devriyesinde acılarımızın tazelendiği Ülkü Ocaklarımızın efsanevi Genel Başkanlarından rahmetli Ali Metin Tokdemir’i; Çankırı’daki bir dönem Ülkücü neslin yetişmesinde gayret ve emekleri çok olan Şefik Gümüş abimizi; Çankırı’mızın manevi önderlerinden Astarlızade Hilmi Efendinin torunu Hilmi Astarlıoğlu’nu, Mustafa Sevindim, Mustafa Yavuz, Mustafa Usta büyüklerimizi ve salgında kaybettiğimiz tüm insanlarımızı, Yurdumuzun ve Devletimizin bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken hayatlarını kaybeden tüm güvenlik mensuplarımızı ve sağlık çalışanı şehitlerimizi de rahmetle anıyorum.
08 Kasım 2020 tarihinde yapılan il kongremizin üzerinden bugün itibariyle bir ay geçti. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin önderliğinde 14 Mart 2021 tarihinde 13. Olağan Kongremizin hazırlığı olan İl ve İlçe Kongrelerimizin Milliyetçi-Ülkücü harekete yakışır, vakar ve ciddiyet içinde gerçekleşmesinde teşkilat mensubu dava arkadaşlarımızın sergilediği hassasiyet ve bağlılık için bir kere daha herkese teşekkür ediyorum.
Yönetim kurulumuz içerisinden yapılan partimiz görevlendirmeleri şu şekilde gerçekleştirilmiştir:
İl Başkanı: Ahmet Kurt
İl Başkan Yardımcısı: Hasan Basri Kumru
İl Başkan Yardımcısı: Cemil Memiş
İl Başkan Yardımcısı: Yılmaz Ericekli
İl Başkan Yardımcısı: İ. Bahattin Yaylacı
İl Başkan Yardımcısı: Dursun Ertunç
İl Başkan Yardımcısı: Av. Mehmet Fatih Kaya
İl Muhasibi: Murat Eğmir
İl Sekreteri: Hasan Hüseyin Yılmaz
Sekreter Yardımcısı: Ahmet Ünal

Bildiğiniz gibi Cumhur İttifakı’nın bir paydaşı da partimizdir. Bu ittifak çok amaçlı ve uzun vadeli siyasi hedefler barındırmaktadır. Türkiye’nin dış politikada güçlü duruşunun hayati önemi, 2023 ve sonrasındaki bütün 21. yüzyılı kapsayan lider ülke hedefleri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kâmilen yerleşmesi, iç ve dış tehditler karşısında Türk milletinin birlik ve bütünlük ihtiyacı, Cumhur İttifakı’nı daha değerli ve gerekli kılmaktadır. Bu ittifak sadece AK Parti ve Partimiz için siyasi bir anlam ifade etmeyip aynı zamanda toplumsal hayatın ve devlet hayatının bütününü kapsamaktadır.
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi “Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa etmemiştir. Cumhur İttifakı al-ver süreciyle kurulmamıştır. Cumhur İttifakı’nın ortak paydası mevki-makam hırsı değil, Türk milletinin tarihi ve dokunulmaz haklarıdır.” Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana nice büyük hedeflere odaklandığını ancak bunların çoğunun “siyasi istikrarsızlık ve bölünmeler” yüzünden hayata geçirilemediğini ve başarılamadığını hepimiz bilmekteyiz. İçeriden ve dışarıdan Türkiye’nin önünü kesmeye yönelik hain çabalar bertaraf edilmediği ve istikrar sağlanamadığı için Türkiye gerekli gelişimi sağlayamadı. İstikrarlı hükümetler ve güçlü birliktelikler oluştuğunda ise Türkiye hızlı adımlar atmaya başladı. İşte Cumhur İttifakı böylesine etkili bir fonksiyon icra etmektedir. MHP’nin Türk siyasetindeki varlığı geçmişte ve günümüzde bütün kirli hesapları bozdu, bütün umutsuzlukları sonlandırdı. MHP’nin yapıcı ve sorumlu siyaset anlayışıyla Türkiye rahatladı, muarızlarımız hayal kırıklığına uğradı, düşmanlarımız da yıkıldı.
MHP olarak Türkiye’nin 21. yüzyıldaki yüksek hedeflerine ulaşma çabalarının heba olmaması için Cumhur İttifakı’nı sürdürmekte kararlı duracağız. Zamanla diğerlerinin de bizim haklılığımızı teslim edeceklerine ve ittifakın büyüyerek yoluna devam edeceğine inanmaktayız.
Yerel siyasete gelecek olursak;
Yerel iktidarımızın temsilcisi, Şehrül-eminimiz Sayın İsmail Hakkı Esen Bey ile sıklıkla yaptığımız görüşmelerimiz çerçevesinde gerek politika belirleme, gerekse öncelik belirleme noktasında istişarelerde bulunmaktayız. Siyasi hedefimiz yerel iktidarımızı devam ettirmek ve yapılacak ilk genel seçimlerde partimize milletvekillikleri kazandırmaktır. Bu konuda ortak hareket etmekteyiz. Bakış açımız öncelikle yaratandan ötürü herkesi sevmek felsefesine dayanmakta olup; ortak hedefimiz Çankırı’ya ve Çankırılı hemşerilerimize hizmet etmektir. Kendisinin siyaset ötesi adaletli bir yönetim göstermesi ve ilimize ait birikmiş sorunların çözümü noktasındaki hassasiyet ve gayretlerini bilmekteyiz ve buna sizler de şahitsiniz. Tatlıçay Islah ve Peyzajı, Yer altı Tuz Şehri’nin turizme kazandırılması oldukça önemli projelerdir. Ayrıca yapımları devam eden ve biten projelerden olan TCDD Parkı, Sosyal Tesis ve Engelli Rehabilitasyon Merkezi, 2. GES projesi, müşavirlik firmanın bu ay belirlenip 2021 Şubatta yapım ihalesine çıkacak İPA projesi, önümüzdeki yıl bitecek Akua Park projesi, önümüzdeki yıl yapımına başlanıp 8 ayda bitirilmesi planlanan 2. 3. etap çay projesi, Çankırı Belediyesi Lojistik Merkezi’nin tek bir yerde toplanması ve Fatih Mahallesi Toki konutlarına Pazar yeri sağlanması gibi hizmetler kısa zamanda gerçekleşmiştir ve gerçekleşmeye devam edecektir. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyoruz.

Bunun yanında ilk günlerimiz hayırlı olsun ziyaretleri ve iade-i ziyaretlerle geçmektedir. Partimizce yapılan resmi ziyaretler dışında, yine yapmayı planladığımız dava büyükleri ziyaret programımıza Çankırılı Ülkücü Şehidimiz rahmetli Şaban Çevik’in ailesiyle başladık. Bu ziyaretlerimiz partimize hizmet etmiş diğer büyüklerimiz ile devam edecektir. Bunların haricinde mahalle ve ilçe ziyaretleri de gerçekleştireceğiz. MHP yönetimi olarak görev ve sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Bunları yaparken de “Ülkücü Ülkücünün öz kardeşidir” düsturuyla hareket ederek; kimseyi ihmal etmemeye özen göstereceğiz. Genel Merkezimizin: “dava adamlığı ve ülkücülük bağlılıktır, vefadır, fitneden ve tefrikadan uzak durmaktır.” söylemi doğrultusunda hareket edeceğiz. Dava arkadaşlarımızla ve hatta şehrimizde yaşayan her bir vatandaşımızla hemhal olmak şiarımız olacaktır.
Yurdumuzda ve dünyada görülen Covid 19 salgını nedeniyle hem esnafımızın hem de halkımızın yaşadığı mağduriyetlerin farkındayız. Söz konusu mağduriyetlerden İl başkanlığımıza aksedenlere hakkaniyet ölçüsü ve gücümüzün elverdiği nispette çözüm bulmak amacıyla bunları ilgili mercilere ulaştırıyoruz, ulaştırmaya da devam edeceğiz.
Bütün bunların yanında teşkilatımdan beklediğim ve özellikle istediğim hiçbir kurum ve kişi ile polemiğe girmemeleridir. Yersiz ve maksatsız söylemler yerine yapılan hizmetlerin yanında olmak, bu hizmetlerin varsa eksikliklerini söylemek, bunlarla ilgili olarak bulunabileceğimiz tavsiyeleri de lisanımünasip ile ifade etmek gerekliliğine inanmaktayız. Hepimizin maksadı Çankırı’mızın ve Çankırı’lının layık olduğu hizmeti en verimli şekilde almalarını sağlamak olmalıdır.
Şehrimizde faaliyet gösteren diğer siyasi partilerle medeni ilişkiler içerisinde, karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde, diyalogumuzu Cumhur İttifakının da özüne uygun olarak sürdüreceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle davetimize icabet eden siz değerli basın mensubu arkadaşlarıma en kalbi duygularla teşekkür ediyorum. Salgın illetinden milletimizin ve tüm insanlığın tez vakitte kurtulması temennisi ve şerrin hayırlara tebdil olması duası ile musibetlerin birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmasını Rabbimden diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.”

reklam

YORUM YAP