Açık
  • EURO
  • DOLAR

AFETLERE KARŞI HAZIRLIKLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

18 Mart 2020 tarih ve 31072 sayılı Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) yönetmeliği kapsamında, Müdürlüğümüz Afetlerde Sağlık Hizmetleri ve UMKE Birimi koordinesinde, ilimiz kamuya bağlı hastaneler ve özel hastane ile birlikte afet durumundaki müdahale ve kriz yönetimi konusunda HAP tatbikatları gerçekleştirilmişti. 12.10.2023 tarihinde Çankırı Devlet Hastanesi’nde düzenlenen Deprem ve Yangın  Konulu Masa Başı ve […]
Genel - 14 Ekim 2023 20:38 A A

18 Mart 2020 tarih ve 31072 sayılı Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) yönetmeliği kapsamında, Müdürlüğümüz Afetlerde Sağlık Hizmetleri ve UMKE Birimi koordinesinde, ilimiz kamuya bağlı hastaneler ve özel hastane ile birlikte afet durumundaki müdahale ve kriz yönetimi konusunda HAP tatbikatları gerçekleştirilmişti.

12.10.2023 tarihinde Çankırı Devlet Hastanesi’nde düzenlenen Deprem ve Yangın  Konulu Masa Başı ve Saha Tatbikatı UMKE, 112 İl Ambulans Servisi, İtfaiye, AFAD ekiplerinin katılımlarıyla  tamamlandı. Bu kapsamda tatbikata 5 AFAD Arama Kurtarma Teknikeri ve KBRN Uzmanı, 6 UMKE Personeli, 9 İtfaiye Eri, 3 112 Acil Sağlık Ambulansı personeli ve 50 hastane personeli katılım sağladı.

Tatbikatta Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekiplerince Mobil Sahra Hastanesi, KBRN Ünitesi ve Triaj alanları oluşturularak simüle vakalara AFAD, İTFAİYE, UMKE,112 Acil Ambulansı ekiplerince gerekli müdahaleler sağlandı ve tatbikat başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

Ülkemizde yaşanılan afet ve acil durumlar göz önüne alındığında ülke genelinde tüm hastanelerin afet ve acil durumlarda sunulacak sağlık hizmetleri konusunda gerekli hazırlıkları önceden yapmaları amacıyla ilimizde HAP tatbikatları düzenleniyor. Acil afet sonrasında   ilk 72 saat boyunca hastane dışından hiçbir yardım almaksızın hastanelerimizin kendi kendine yeterli olmalarını sağlamak hedefiyle İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde yapılan tatbikatlarda yer alan tüm kurumlara ve personellerimize teşekkür ediyor  ülkemiz ve ilimiz için afetsiz günler diliyorum.

Dr.Hüseyin SARIKAYA

İl Sağlık Müdürü

Genel - 20:38 A A
BENZER HABERLER