13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AFET EĞİTİM YILI KAPSAMINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

      2021 Yılının Afet Eğitim Yılı ilan edilmesiyle hızlanan afet farkındalık eğitimleri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından verilmeye devam ediliyor. Afet farkındalık eğitimlerini tamamlayan 200 Genç Kızılay Gönüllüsüne sertifikaları, AFAD İl Müdürlüğünde düzenlenen törenle verildi. Törene Vali Abdullah AYAZ, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK, AK Parti […]
Eğitim - 19 Mart 2021 18:00 A A
      2021 Yılının Afet Eğitim Yılı ilan edilmesiyle hızlanan afet farkındalık eğitimleri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından verilmeye devam ediliyor. Afet farkındalık eğitimlerini tamamlayan 200 Genç Kızılay Gönüllüsüne sertifikaları, AFAD İl Müdürlüğünde düzenlenen törenle verildi.
Törene Vali Abdullah AYAZ, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK, AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir ÇELİK, AFAD İl Müdürü Abdullah ÖZÇELİK, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mehmet TOROS, Kızılay Çankırı Şube Başkanı Ahmet ULUSOY ve Genç Kızılay Gönüllüleri katıldı.
Tören öncesi afet eğitim yılını anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Ardından Vali Abdullah AYAZ, Çankırı’nın deprem kuşağında yer aldığını hatırlatarak, deprem ve diğer afetlere hazırlıklı olmak için gençleri hazırlamak gerektiğini ifade etti. Afet eğitim yılının önemine de dikkat çeken Vali AYAZ, AFAD tarafından verilen afet farkındalık eğitimlerinin her kesime ulaşması gerektiğinin altını çizerek eğitime katılan tüm gençlere teşekkür etti.
Daha sonra eğitimini tamamlayan gençlere sertifikaları Vali Abdullah AYAZ, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, AFAD İl Müdürü Abdullah ÖZÇELİK ve diğer katılımcılar tarafından verildi.
Eğitim - 18:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.