reklam
reklam
DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.955.695-0.776
reklam

AFAD VE ÇAKÜ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Çankırı İl Başkanlığı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) arasında “Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği Protokolü” imzalandı. AFAD Çankırı İl Başkanlığı adına Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Karatekin Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı protokole imza attı.

Protokol ile iki kurum arasında, afet ve acil durum ile ilgili sivil savunma faaliyetlerine ilişkin işbirliği, ülke düzeyinde afet ve acil durum farkındalığının artırılarak afet risklerinin azaltılmasına yönelik işbirliği, üniversite öğrencileri, akademik ve idari personeline afet ve acil durumlara hazırlık eğitimi verilmesi ve “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında yürütülecek faaliyetlerin eşgüdümlü olarak yürütülmesi amaçlanıyor.

İmza töreninde konuşan Rektör Ayrancı, ulusal ve uluslararası her konuda sorumluluk almaktan çekinmeyen bir üniversite olarak “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” ile ilgili de üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını, bunun ilk adımının ise bu protokol olduğunu belirtti.

Rektör Ayrancı, “Bizim zaten Yapraklı Meslek Yüksekokulu bünyemizde konuya ilişkin bölümlerimizde donanımlı akademisyenlerimiz mevcut. Hatta geçtiğimiz yıllarda yapılan uluslararası faaliyetlerde ekibimiz birincilik aldı. Potansiyelimizi bu protokol çerçevesinde böylesine önemli bir yılda hem Şehrimizin hem Ülkemizin dolayısıyla Milletimizin hizmetine sunmaktan son derece mutluyuz.  Protokol ile biz AFAD tarafından kamuoyuna yapılacak olan eğitim ve farkındalık çalışmalarına bilimsel akıl olarak destek vereceğiz.  Kaynaklarımızı AFAD Gönüllüsü kazandırmak için kullanacağız. Ayrıca, AFAD ile eşzamanlı olarak bu konuda yetişmiş akademisyenlerimiz ile öğrencileri, halkı ve kamuyu bilgilendireceğiz. Bu anlaşma taraflara,  Şehrimize ve Ülkemize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Abdullah Ayaz ise yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere bu yıl “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” ilan edildi. Biz de Valilik olarak bu yılı kamuoyuna yönelik eğitici, aydınlatıcı ve bilgilendirici olması açısından çok önemli görüyoruz. Afet farkındalığı, sivil savunma ve seferberlik hizmeti gibi çeşitli eğitim faaliyetleri düzenlemek istiyoruz. Tüm bunları yaparken Şehrimizin bilimsel aklının da yanımızda olmasını çok önemsiyoruz.  Bunun için Sayın Rektörümüz ve tüm üniversite birimlerimize teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi bu protokolle de inşallah amaca yönelik güzel bir çalışma yürüteceğiz.” dedi.

reklam

YORUM YAP