Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ADIYAMAN BESNİ’DE ÇANKIRI MAHALLESİ’NDEN SONRA ÇANKIRI ÇARŞISI DA FAALİYETE GEÇİYOR

Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesi merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’ın Besni ilçesinde geçtiğimiz aylarda kurulmaya başlanan Çankırı Mahallesi’nden sonra şimdi de Çankırı Çarşısı oluşturuluyor. Depremden dolayı işyerlerini kaybeden veya işyerleri kullanılamaz hale gelen esnafların yerleştirileceği Çankırı Çarşısı’nda çalışmalar hızla devam ediyor. Valiliğimiz koordinasyonu ve AFAD İl Müdürlüğümüzün çalışmalarıyla kurulan çarşıda yer alacak olan konteynerler de Çankırılı hemşehrilerimizin […]
Çankırı - 18 Nisan 2023 14:55 A A
Kahramanmaraş ilimizin Pazarcık ilçesi merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman’ın Besni ilçesinde geçtiğimiz aylarda kurulmaya başlanan Çankırı Mahallesi’nden sonra şimdi de Çankırı Çarşısı oluşturuluyor.
Depremden dolayı işyerlerini kaybeden veya işyerleri kullanılamaz hale gelen esnafların yerleştirileceği Çankırı Çarşısı’nda çalışmalar hızla devam ediyor. Valiliğimiz koordinasyonu ve AFAD İl Müdürlüğümüzün çalışmalarıyla kurulan çarşıda yer alacak olan konteynerler de Çankırılı hemşehrilerimizin destekleriyle temin ediliyor.
Besni’de depremden etkilenerek kullanılamayan 78 işyerinin yeri Çankırı Çarşısı ile doldurulacak. Çarşının faal hale getirilmesi için ilk etapta 26 konteynerlik bir alan oluşturuldu. Alt yapı ve üst yapı çalışmaları kısa sürede tamamlanan çarşıda faaliyet gösterecek olan esnaflar için önümüzdeki günlerde kura çekimi yapılacak.
 
Çankırı - 14:55 A A
BENZER HABERLER