reklam
reklam
DOLAR32,2703% 0.06
EURO35,0322% -0.06
STERLIN41,1770% -0.01
FRANG35,3836% 0.1
ALTIN2.443,45% -0,14
BITCOIN68.449,99-1.477
reklam

AÇIK KAPI BÜROSU YENİ YERİNE TAŞINDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

2018 yılının ortalarında ilimizde faaliyete başlayan Açık Kapı Bürosu, yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşların hizmete daha kolay ulaşabilmesi için yeni yerine taşınan Açık Kapı Bürosu, 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren Hükümet Konağı girişinde, Z-12 numaralı odada mesai saatleri içerisinde yüz yüze, mesai saatleri dışında ise 24 saat boyunca www.acikkapi.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi olarak faaliyet göstermeye devam edecek.
81 İl Valiliğinde ve Kaymakamlıklarda “Devlet-vatandaş” arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni artırmak, başvuruların sonuçlandırma sürelerini hızlandırmak suretiyle hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, kronikleşmiş sorunlara çözümler üretebilmek amacıyla hayata geçirilen Açık Kapı Projesi, 16 Nisan 2018 tarihinde Valiliğimizde hizmete başladı. Açık Kapı Bürosu, 4 Nisan 2020 tarihinde ise Açık Kapı Şube Müdürlüğüne çevrildi.
Açık Kapı Şube Müdürlüğünde, Valiliğimizce belirlenen, Bakanlığımızca hizmet içi eğitimine tabi tutulan 2 personel görevlendirilerek, vatandaşlarımızın talep ve önerileri her an alınmaya devam ediyor.
Valiliğimiz Açık Kapı Şube Müdürlüğü uyuşturucuyla mücadelede talep ve şikâyetlerin alınması, sisteme kaydedilmesi, takip ve koordinesiyle, raporlanması süreçlerinde de etkin bir şekilde kullanılıyor. Açık Kapı Şube Müdürlüğü tarafından 17.04.2018 – 31.12.2020 tarihleri arasında Toplamda 4 bin 351 başvurunun alındığı, 4 bin 310 başvurunun sonuçlandırıldığı ve 41 başvurunun ise sürecinin devam ettiği bildirildi.

VALİ ABDULLAH AYAZ AÇIK KAPI BÜROSU’NU ZİYARET ETTİ
Vali Abdullah Ayaz, bu gün Açık Kapı Bürosu’nu yeni yerinde ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Açık Kapı Şube Müdürü İsmail Ağa ve büro görevlileri ile görüşen Vali Ayaz, Açık Kapı Bürosu’ndaki hizmetler ve yapılan işlemler hakkında detaylı bilgi aldı. Valimiz Abdullah AYAZ, görevlilere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

7 SORUDA AÇIK KAPI

1-Açık Kapı Nedir?
Tüm valiliklerde ve İstanbul, Ankara, İzmir illerinin merkez ilçe kaymakamlıklarında hayata geçirilen vatandaşların talep ve önerilerini konusunda uzman olan personel aracılığı ile iletebildikleri tüm başvuruların
elektronik ortamda kaydedilerek ilgili birimlere yönlendirildiği, takibi yapılarak hızlı bir şekilde sonuçlandırıldığı yeni bir kamu hizmeti anlayışıdır.

2-Açık kapı sistemi neyi amaçlar?
Vatandaş odaklı bir yaklaşım benimseyip taleplerin ve öneriler eşliğinde hızlı ve doğru çözümler üretmeyi, devlet vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmayı amaç edinir.

3-Açık Kapı Birimleri nerededir?
Tüm il valiliklerinin ve İstanbul, Ankara, İzmir illerindeki merkez ilçe kaymakamlıklarının girişlerinde bulunmaktadır.

4-Açık Kapı sisteminden kimler faydalanabilir?
Tüm vatandaşlar faydalanabilir.

5-Açık Kapı sitemine nasıl başvuru yapılabilir?
Açık kapı sistemine bizzat başvurularak, ayrıca www.acikkapi.gov.tr adresinden ve https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden ulaşılabilir. Ayrıca iphone kullanıcıları için App Store mağazasından uygulama indirilerek ve Google Play
Store mağazasından da android kullanıcıları için uygulaması indirilerek ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

6-Açık kapıya başvuru sonrası süreç nasıl işler?
Başvurunuz elektronik sisteme kaydedilerek  SMS yoluyla tarafınıza başvuru numarası gönderilir. Başvurularınız açık kapı sorumluları tarafından sistem üzerinden ilgili birime yönlendirilir. Talep durumuna göre başvuru sahibi ile
iletişime geçilir. Başvurular değerlendirilerek en geç 7 iş günü içerisinde cevaplandırılır.

7-Başvuru sonucu nasıl öğrenilir?
Başvuru sahibine başvurunun sonuçlandığına ilişkin bilgi SMS yoluyla gönderilir. Bu mesaj geldikten sonra açık kapı birimlerinden, www.acikkapi.gov.tr ve https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden veya açık kapı mobil uygulamalarından başvuruların sonuçları öğrenilebilir.

reklam

YORUM YAP